INSTAGRAM

#eskisehir #tbt Yildonumunu de kutladik.. ☺ #365gun #mutluyuz (Bucket listden bir madde de gitti kaldi #99 ) Emegin karsiligini aldik 😎 #onurbelgesi #muhendislik 👨🏼‍💻 Two gorgeous bro 👊🏼 That day was incredible day for me @leejunhui20 @asezginba ✌🏼️ ilk'lerimiz arasina bir yenisi daha eklendi 🤗 #fatmaerdidügün #myangel Ufak bir gülümseme yetiyor, mutlu olmaya... #mutluluk #brisbane #queensland #beach #pasificocean I love #broadbeach  #queensland #brisbane 🇦🇺

Süngülerle, silahlarla ve kanla kazandığımız askeri zaferlerden sonra,
kültür, bilim, fen ve ekonomi alanlarında da zaferler kazanmaya devam edeceğiz.

-Mustafa Kemal Atatürk

SPOTİFY LİSTE '16

YOUTUBE

Bumerang - Yazarkafe

İÇİM YANIYOR, İÇİMİZ YANIYOR

İÇİM YANIYOR, İÇİMİZ YANIYOR

Daha yeni İstanbul Beşiktaş’ta ki saldırıların yasını tutarken bu sabah saat 9 civarında yine aynı şekilde Kayseri’de bir patlama daha oldu. Yine şehit, yine yaralı sayıları. Burada gerçekten şehit ve yaralı sayısının hiçbir önemi yok bana göre. Orada 1 kişi bile yaralansa yine aynı tepkiyi gösterir bu millet.


Her defasında bu tür olaylardan sonra televizyonu açıp aynı tabloyu görmekten bıktım. Artık sağlık bakanın, savunma bakanın, içişleri bakanın veya herhangi bir bakanın çıkıp, açıklama yapmasını istemiyorum. Ben her defasında teröre lanet okumaktan gerçekten bıktım, usandım. Kelimeler yetmiyor. Boğazımda düğümleniyor sözcükler. Masum vatandaşımızın, askerimizin, polisimizin neden her gün şehit haberini alıyorum ben. İSTEMİYORUM abi !!


Başımızı dik tutacağız, yılmayacağız,...

devamını oku >>

TERMİNAL’İN SIRADIŞI HİKAYESİNİN SAHİBİ: Mehran Nasseri

TERMİNAL’İN SIRADIŞI HİKAYESİNİN SAHİBİ: Mehran Nasseri

Terminal filmini bilmeyenimiz yoktur. Varsa da buraya tıklarsanız filmin detaylarına ve fragmanına ulaşabilirsiniz. Filmi uzun zaman önce izlemiştim. Fakat o zamanlar aklıma gelip de bu hikâye gerçek mi yoksa kurgu mu diye araştırmak aklıma gelmedi. Meğersem tamamen gerçek bir hikâyeden uyarlanmış. Filmdeki anlatılanlar da tamamen gerçekmiş. Gerçek hikâyesini okuyunca hadi be gerçekten mi, yok artık dediğim zamanlar oldu. Acayip hoşuma gitti ve adamla bildiğiniz gurur duydum. Helal olsun demekten başka söyleyecek birşey bulamıyorum. Buradan da şu sonucu çıkardım, gerçek hayattaki yaşanmış hikâyelerin sinemaya uyarlanması beni ciddi şekilde etkiliyormuş.


Hikâyeye gelecek olursak;


Hikayenin talihsiz kahramanın gerçek ismi Mehran Nasseri. 1942’de...

devamını oku >>

Rüyalar Ülkesi: Avustralya - Seyahat, Gezi ve Tavsiye Notları

Rüyalar Ülkesi: Avustralya - Seyahat, Gezi ve Tavsiye Notları
Selam yurttaşlar. Sonunda seyahat ile alakalı en önemli kısmı eklemeye karar verdim. Dönüşüm çok oldu ama koşuşturmadan felan vakit bulamadım açıkçası. Okulun ağır dersleri ile başa çıkmak da eklenince yarım yarım yazarak ilerleyebiliyorum. Hatta iki tane projeyi kenara koydum. Neyse, nerde kalmıştık… Heh, gezilecek yerler, yaşantıya dair notlar, yeme-içme, ulaşım vs vs :)


GELİŞ-GİDİŞ VE UÇAK

Vize işlerini hallettikten sonra diğer en önemli kısım uçak biletlerini almak oluyor. Fiyatlar gerçekten aşırı pahalı. Pahalıdan kastım 3500-4000 TL arasında ki bir fiyat aralığı yani. Sırf bu yüzünden gitmekten vazgeçenler olabilir. Neyse, Türkiye’ye epey uzak olduğu için hiçbir hava yolunun direk uçuşu yok maalesef. Aktarmalı oluyor uçuşlar. İstanbuldan Sydney’e havayolunu değiştirmeden giden çok az...

devamını oku >>

Rüyalar Ülkesi: Avustralya - Okul ve Vize İşlemleri

Rüyalar Ülkesi: Avustralya - Okul ve Vize İşlemleri
Geçtiğimiz yaz 3 aylığına ingilizce dil kursu için Avustralya’ya Sydney şehrine gitme şansım oldu. Bütün herşeyiyle hazırlanması, gitmesi, gelmesi vs 1 seneyi buldu. Hani hangi aşamalardan geçtiğimi de bu konuda yazmaya çalışacağım ki zorluklara göre sizde önleminizi alın. Bu konuda açıklayıcı olması için hem daha sonra gitmek isteyenler için ön bilgi olur diye Avustralya ve genel yaşam hakkında bir kaç tane makale hazırlamayı düşünüyorum.

OKUL SEÇİMİ

Dil okuluna United Towers şirketi aracılığı ile kayıt oldum. En avantajlısı ve en iyisi ILSC(Sydney) olarak söylendiği için oraya karar verdim ki iyiki de oraya gitmişim. Bir çok milletten insan kendi dillerini değilde sadece İngilizce konuşmaya çalışıyor. Bu konu İngilizce öğrenmek açısından çok önemli. Zaman zaman konuşulsa da...

devamını oku >>