INSTAGRAM

#eskisehir #tbt Yildonumunu de kutladik.. ☺ #365gun #mutluyuz (Bucket listden bir madde de gitti kaldi #99 ) Emegin karsiligini aldik 😎 #onurbelgesi #muhendislik 👨🏼‍💻 Two gorgeous bro 👊🏼 That day was incredible day for me @leejunhui20 @asezginba ✌🏼️ ilk'lerimiz arasina bir yenisi daha eklendi 🤗 #fatmaerdidügün #myangel Ufak bir gülümseme yetiyor, mutlu olmaya... #mutluluk #brisbane #queensland #beach #pasificocean I love #broadbeach  #queensland #brisbane 🇦🇺

Süngülerle, silahlarla ve kanla kazandığımız askeri zaferlerden sonra,
kültür, bilim, fen ve ekonomi alanlarında da zaferler kazanmaya devam edeceğiz.

-Mustafa Kemal Atatürk

SPOTİFY LİSTE '16

YOUTUBE

Bumerang - Yazarkafe

Sömürge mi olsaydık !!

Sömürge mi olsaydık !!
Biraz gecikmiş bir yazı aslında. Fakat daha sitemsi bir yazı yazmak istediğim için birkaç gün beklemek istedim. Klasikleşmiş çanakkale yazılarının yanı sıra geçmişte yaşananlarla günümüzde yaşananlar arasındaki bağlantılı olaylar hakkında yazmak istiyorum. Ayrıca bu konuda saçma yapan yorum yapanlara da birkaç şey söyleyeceğim.

Gerçekten istermiydiniz bir ingiliz olmayı ya da bir fransız hatta rus ? Başkasının altında olmayı, bir orospu olmayı istermiydiniz? Bütün herşeyinize başkalarının karar verdiğini bir düşünsenize, bir piyon gibi en önden gönderilmeyi hiç içinize sindirebilir miydiniz? Bütün bu sorulara cevabın evetse açık açık söylüyorum: siktir git lan bu ülkeden.

100 yıl önce bu toprakları almak isteyenlere bu yüce Türk milleti onca şehit vermesine rağmen hiç bir zaman yılmadan, ölüm korkusu olmadan,...

devamn oku >>>

Harika Bir Yıldı, Teşekkürler

Harika Bir Yıldı, Teşekkürler
Gerçekten harika olan neydi veya ben mi atladım 2014’ü. Evet tek bir iyi yanı var o da üniversite kazanmam onun dışında türkiye açısından pek de parlak sayılmayacak şeyler yaşandı.

Bir çok çocuk, genç sebepsiz yere öldürüldü. Faili mechul cinayet olarak kaldı diyebiliriz, davalar sürüyor, suçlu sandalyesinde birileri var mı ? evet göstermelik koydular peki ondan sonrası ne oldu yine aynı tas aynı hamam. Düzen devam ediyor, çarkın dişlileri tıkır tıkır çalışıyor. Berkin Elvan, Ali İsmail Korkmaz, Ethem Sarısülük ve diğerleri. 16 yaşındaki liseli genç, cumhurbaşkanı erdoğan'a hakaretten tutuklandı, bir miktar gözdağı verildikten sonra tahliye oldu. Giden hayatların arkasından ağlayan analar, gururlu babaların yanı sıra sistemin aynı kalışısı. Değişen tek şey: Makam koltuğu oldu.

Onlarca işçimiz, emekçimiz...

devamn oku >>>

Türkiye, Gerçekten Türkiyenin mi?

Türkiye, Gerçekten Türkiyenin mi?
Başlığı ilk okuduğunuzda biraz ilginç gelebilir ama gerçekten bu sorunun cevabı Türkiye için, Türk insanı için çok büyük bir önem arz ediyor diye düşünüyorum. Geçmişimize baktığımız zaman büyük bir tarih yattığını herkes görebilir. Viyana kapılarına kadar giden, doğuda hazar denizine, batıda Arabistan’a kadar geniş bir coğrafyamız var iken şu anki Türkiye Cumhuriyeti coğrafyasına kadar gerilemek zorunda bırakıldık. Fakat bizim insanımız, Çanakkale savaşının, Kurtuluş Savaşının ve daha sonrasında yaşanan diplomasi savaşlarının nasıl üstesinden geldiğimizi biliyordur.

Bütün bunları anlatmamın sebebi böyle bir geçmişimiz varken böyle badireler atlatmış bir millet olarak şuan ki durumumuz böyle olmamalı. Daha iyi seviyelerde daha az olayların olduğu daha fazla halkın söz sahibi olduğu bir Türkiye’yi...

devamn oku >>>

Ruhun Şad Olsun ATAM

Ruhun Şad Olsun ATAM
10 Kasım 1938 günü saat 9’u 5 geçe sadece türk ulusu değil dünya ulusu büyük bir insanı kaybetti. Bizim bağımsız, özgür ve demokrasi içinde yaşamımızı sağlayan büyük atamızı kaybedeli 75 yıl oldu. Onun ilkeleriyle, inkılaplarıyla, devrimleriyle, barışı savunmasıyla bugün bu vatana sahibiz.

Mustafa Kemal, Türk Milletinin bağımsızlık mücadelesini " Ya İstiklal, ya Ölüm! " parolasıyla başlatarak, pek çok sıkıntıya rağmen büyük zaferler kazanmış, işgal altındaki Türk topraklarını düşmanlardan kurtarmış büyük bir lider ve komutan olarak Türk tarihine adını altın harflerle yazdırmıştır.

Gerek bağımsızlık mücadelemizde, gerekse Türkiye Cumhuriyetini kurarken, gücünü milletinin sarsılmaz inancından alan Atatürk, Kurduğu Cumhuriyeti yine Türk milletine emanet...

devamn oku >>>