Galatasarayın Şampiyonlar Ligi Kurası

INSTAGRAM

#tb #harbourbridge #sydney 🇦🇺Our dream is still progressing. We finished up visiting one more city in Turkey 🤞🏼😊 #mardin #myAngel #bucketlistForever with the love... 💍 #engagementVe Diyarbakir’da tamam 👍🏼😊 .. siradaki... 🔜 #bucketlist #travelling #turkey #citiesAşk’la zamanlar... #tbt #myangel“evet” dedi ❤️👫😊Iste Eskisehir'in guzelligi ❤️🇹🇷🇹🇷 #milliteyze #millitakim #taraftar #zafer#tbtI am so so so happy with her ❤️ 😇 #myangel #bucketlist #onestepdone  #cesme #marina

Süngülerle, silahlarla ve kanla kazandığımız askeri zaferlerden sonra,
kültür, bilim, fen ve ekonomi alanlarında da zaferler kazanmaya devam edeceğiz.

-Mustafa Kemal Atatürk

SPOTİFY LİSTE '17

YAZAR KAFE

Bumerang - Yazarkafe

Galatasarayın Şampiyonlar Ligi Kurası

Galatasarayın Şampiyonlar Ligi Kurası
Bugün şampiyonlar ligi kura çekimi olacak.  Torbaların son durumları dün akşam oynanan şampiyonlar ligi play-off maçlarından sonra tamamen netlik kazandı. Toplamda 4 torba ve 32 takım bulunuyor. Kura çekimi bugün TSİ 18.45’de NTVSPOR ve GS TV’den canlı yayınlanacak.


Kaynak: Sporx

Ülkemizi şampiyonlar liginde temsil eden Galatasaray, daha önceden toplamış olduğu Avrupa puanı dolayısı ile 3. Torbada yer alıyor. 3. Torbada olması gerçekten bizim yararımıza olacak. Çünkü bu torbada çok güçlü Avrupa takımları var. En başında da İngiltere’nin para babası Manchester City var. Bunlarda hiç mi para bitmez bütün yıldız denebilecek oyuncuları alıyorlar. Çok saçma bir transfer politikası var bence. Hangi mevkide ihtiyacın varsa ona göre analiz edip alırsın nasıl olsa para sende. Talip olduğun hiçbir oyuncu hayır demez. Bunun dışında geçen yılın hem flaş takımı denebilecek hem de hakkıyla çıktığı finalde hakkıyla oynayan Borussia Dortmund var. Bunların dışında bir de Rusya’nın zenit takımı var. Zaten bu takımlarla eşleşme ihtimalimiz yok şuanda.

Bana kura soracak olursanız bir olası kura tahminim var bir de keşke olsa dediğim kura var. Öncelikle nedir bunlar? Olası kura çekimi: Normal kura çekimine göre kendi tahminim, Keşke olsa dediğim kura:  Galatasaray’ın torbası hariç diğer torbalardaki güçsüz takımların oluşturduğu grup tahminim.

Olası kura çekimi olarak:

1-    Barcelona
2-    Shakhtar Donetsk
3-    Galatasaray
4-    Viktoria Plzen


1.torba da ilk aklıma gelen takım Barcelona oldu. Alternatif olarak Chelsea’yi söyleyebilirim.  Büyük ihtimalle bu iki takımdan biri çıkacak hep küçük düşünüyoruz kura sırasında en güçlü takımla eşleşiyoruz :D (ör: porto isterken Real Madrid’in çıkması). Umarım mourinho’nun takımı ile eşleşir de ikili bir ilişki yaşanır belki bir oyuncu transferi söz konusu olabilir :)

2. torbadan Lucescu’nun takımı Shakhtar olarak düşünüyorum yine alternatif olarak ise juventus olabilir. Umarım Paris Saint-Germain veya milan çıkmaz. :D

4. torbadan kim çıkarsa çıksın demiyorum çünkü hakikaten sahada karşılaştığında seni çok zorlayacak takımlar var real sociedad, Napoli, Anderlecht gibi. Bu takımlar çok çetin takımlar öyle göründüklerine bakmayın Napoli ile hazırlık maçında karşılaştık adamlar bize 3 tane attılar :D tabi bu hazırlık maçı çok fazla bilgi vermez ama oyun konusunda kesinlikle bilgi verir.  Real Sociedad’ı söylemeye gerek duymuyorum adamlar play-off maçlarında lyon takımını her iki maçta da yendi. Bu senenin flaş ekibi olabilirler.

Keşke olsa dediğim kura :

1- Benfica
2- CSKA Moskova
3- Galatasaray
4- Apoel

Ölüm grubu olabiliecek eşleşme şöyle olabilir :

1.    Bayern Münih - Barcelona – Real Madrid – Manchester United
2.    Atletico Madrid – Milan – Juventus
3.    Manchester City - Borussia Dortmund
4.    Napoli belki Celtic

Haydi, Rastgele Galatasaray’ımız haydi rastgele Türk futbolu diyelim. Bol Şanslar.

Yorumunuzu Alalım..