Google Adsense ve Siz

INSTAGRAM

Finally #graduation and #prom 👨🏼‍🎓🎓#tb #harbourbridge #sydney 🇦🇺Our dream is still progressing. We finished up visiting one more city in Turkey 🤞🏼😊 #mardin #myAngel #bucketlistForever with the love... 💍 #engagementVe Diyarbakir’da tamam 👍🏼😊 .. siradaki... 🔜 #bucketlist #travelling #turkey #citiesAşk’la zamanlar... #tbt #myangel“evet” dedi ❤️👫😊Iste Eskisehir'in guzelligi ❤️🇹🇷🇹🇷 #milliteyze #millitakim #taraftar #zafer#tbt

Süngülerle, silahlarla ve kanla kazandığımız askeri zaferlerden sonra,
kültür, bilim, fen ve ekonomi alanlarında da zaferler kazanmaya devam edeceğiz.

-Mustafa Kemal Atatürk

SPOTİFY LİSTE '17

YAZAR KAFE

Bumerang - Yazarkafe

Google Adsense ve Siz

Google Adsense ve Siz
Google adsense hizmeti biraz karın ağrısıdır. Hiçbir şeyi beğenmez, biraz da nazlıdır ama dediğim dediktir de :) Web siteniz varsa ve bu web sitenizde Google reklamlarını yayınlamak istiyorsanız ve bu reklamlara her tıklandığında para kazanmak istiyorsanız Google adsense hizmetine kayıt olup web sitenizin uygun olup olmadığını kontrol ettirmeniz gerekiyor.

Kayıt olmadan önce sitenizde yeterli düzeyde içerik var mı yok mu bir kontrol etmelisiniz. Özellikle yazı içeriklerine çok dikkat ediyor adsense. Bunun dışında web siteniz bir blog sayfası ise 10’a yakın özgün makale yazınızın olması gerekiyor. Alıntı yazılarla olmaz mı demeyin elbet olur ama detaylı bir inceleme yapıyorlar o zaman kabul durumunuzun ihtimali epeyce düşmüş oluyor. Tabi bütün iş yazı ve içerik ile de bitmiyor. Siteniz Google’ın sevebileceği türden olmalı yani sayfalarda anahtar kelimeler(keywords), her sayfaya özgü kısa açıklamalar(description) olmalı. Bunların dışında hangi alanda hizmet verdiğiniz de önemli. Siteniz bir sohbet sitesi mi, haber sitesi mi yoksa ürün satış sitesi mi bunların hepsini analiz ediliyor.

Her şeyi hazırladınız sitem Google adsense’e uygun olduğunuzu düşündünüz. http://www.google.com.tr/adsense adresinden kayıt olup başvurunuzu yapabilirsiniz. Bundan sonra 2 inceleme gerçekleştiriliyor. Birincisi genel bir inceleme oluyor sitenizin uygun olup olmadığı daha sonrasında ise sitenizdeki içeriklerin uygunluğu bir önceki satır başında anlattığım olaylar yani. Her aşama sırasında size bir mail gönderiliyor kabul olduysa hesabınız aktif ediliyor ve sitenize bir reklam yerleştirmeniz isteniyor. Siz hemen reklam birimi kısmından reklam oluşturup kodunu sitenize koyacaksınız. Koyduktan sonra 2. Bir inceleme başlamış oluyor. Tıklama oranları, sayfa ziyaret sayısı vs. vs. bütün istatistiklere bakılıyor. Bu incelemeyi de geçtiğiniz takdirde artık yeni reklamlar oluşturup sitenize atabilir, ziyaretçilerinizin bu reklamlara tıklaması ile birlikte para kazanmanıza başlayabilirsiniz.

Dipnot: eğer herhangi bir reklamlarınızda veya kayıt olurken söylemiş olduğunuz site bilgilerinde ileri ki zamanlarda herhangi bir değişiklik yaşandığını anlarsa ya hesabınızı durdurur yada domaininizi adsense’den banlar.peki bu durumlar ne ?

Hesabınız durdurulursa tekrar açma gibi bir ihtimaliniz yok denecek az belki %0,0001 kadar şansınız olabilir. O yüzden domaininizi banlamadığı için başka bir gmail hesabı üzerinden yeniden başvuru yapabilirsiniz. Tekrar yine onay sürecinden geçeceksiniz mecburen.

Eğer Domaininiz banlanırsa adsense’ye ticket atarak domain banınızı kaldırabilirsiniz. Burada şansınız daha fazla olduğunu söylüyorlar şahsen yaşamadım ben bu durumu. Domaininiz banlı iken başka hesapla başvuru yapmanız da mümkün olmuyor.

Ben siteme koyduğum reklamlara çok fazla tıkladığım için haksız kazanç sağlamaktan hesabım durduruldu. Ticket attım açılması söz konusu bile değil dediler :D  Bende yeni bir gmail hesabı aldım oradan yine başvuru yaptım.  Birince incelemeyi geçtim şimdi ikinci incelemede.  Ama  önceki hesabımda 9 $ vardı çok da fazla değildi ama baya uğraşmıştım ona karnım yandı :D şimdiki hesabımda onaylanırsa bir daha reklamlara tıklamayacağım insan akıllanıyor böyle :D

Aşağıda bir adsense kullanıcısının kazandığı kazancı görebilirsiniz. nasıl da mutlu :D


Yorumunuzu Alalım..