Paravan Blog Nedir? Nasıl Oluşturul malıdır?

INSTAGRAM

#tb #harbourbridge #sydney 🇦🇺Our dream is still progressing. We finished up visiting one more city in Turkey 🤞🏼😊 #mardin #myAngel #bucketlistForever with the love... 💍 #engagementVe Diyarbakir’da tamam 👍🏼😊 .. siradaki... 🔜 #bucketlist #travelling #turkey #citiesAşk’la zamanlar... #tbt #myangel“evet” dedi ❤️👫😊Iste Eskisehir'in guzelligi ❤️🇹🇷🇹🇷 #milliteyze #millitakim #taraftar #zafer#tbtI am so so so happy with her ❤️ 😇 #myangel #bucketlist #onestepdone  #cesme #marina

Süngülerle, silahlarla ve kanla kazandığımız askeri zaferlerden sonra,
kültür, bilim, fen ve ekonomi alanlarında da zaferler kazanmaya devam edeceğiz.

-Mustafa Kemal Atatürk

SPOTİFY LİSTE '17

YAZAR KAFE

Bumerang - Yazarkafe

Paravan Blog Nedir? Nasıl Oluşturul malıdır?

Paravan Blog Nedir? Nasıl Oluşturul malıdır?
Bilindiği üzere seo çalışmalarında paravan bloglardan elde edilen linklerin etkisi büyüktür. Peki paravan blog yönetiminin nasıl yapılması gerektiği konusunda ülkemizde seo uzmanları sizce yeterli bilgi ve birikime sahip mi? Cevabını ben söyleyeyim maalesef hayır. Türkiye’de paravan blog yönetimini birçok seo uzmanı doğru kullanmıyor.

Paravan Blog Nedir?

Paravan blog, oluşturmuş olduğunuz web sitenize backlink kaynaklığı eden bloga verilen addır. Belirli alt yapılarla oluşturmuş olduğunuz web sitelerinize içerik olarak olarak benzeyen bloglar oluştursanız, sizde paravan blog oluşturmuş oluyorsunuz.

Düzenli bir şekilde girilen özgün makaleler ile güçlendirilen paravan bloglar, sosyal medya birimlerinin etkisiyle daha iyi bir hal alacaktır. 3-4 ay gibi bir zaman geçtikten sonra arama motorları tarafından dikkate alınmaya başlayan blogların anasayfalarından bloglar arası bağlantılar verilerek Backlink yapısının oluşturulması sağlanmalıdır.

Bu sayede paravan blogların temeli dahada güçlendirilmiş olur. Paravan bloglardan asıl siteye Backlink çıkışı yapılacağında ise bu çıkışların özgün makale tanıtımları şeklinde olmasına özen gösterin. Anasayfadan link çıkışlarının sınırlandırılması ve özgün makale içlerinden alınan backlinkler daha doğal bir izlenim vermekle birlikte, sitede yeni bir bildirim olduğu izlenimini arama motorlarına sezdirir.

Paravan bloglarda Türkiye’de yapılan çalışmalar genellikle şu şekildedir.

Aynı isimle farklı paravan blog hizmeti sağlayan sitelerden blog açılıyor. Her bloga akıllarına estikçe 100 maksimum 200 kelimelik içerik girişi yapılıyor. Bu içeriklerde tamamen google düşünülerek hazırlandığı için gerçek bilgiyi içermiyor. Sonra her yazıda mutlaka 1 ya da 2 adet olmak üzere ana siteye link çıkışı yapılıyor. Bu şekilde paravan blog yönetimi yapmanın hiçbir sitenin seo kalitesine etki etmesi mümkün değildir. Sonra webmaster forum sitelerinde konular açılıyor, paravan bloglardan bir fayda görmedik diye. Sen işi profesyonelce ve usulüne uygun bir şekilde yapmazsan bundan fayda görmen zaten mümkün olmaz ki…

Şimdi sizlere paravan blog yönetiminin SEO’ya katkı göstermesi için yapılması gereken işlemleri sırasıyla anlatacağım.

1- İçerisinde hedef anahtar kelimelerinizin geçtiği paravan bloglar açılacak. Buradaki paravan blog adetini kaç adet anahtar kelimeniz olacaksa ona göre açmalısınız. Ayrıca eğer ki düzenli içerik girişi yapamayacaksanız paravan blog sayınızı en azami şekilde tutmalısınız.

2- Açılan paravan bloglara günlük 400-500 kelime özgün içerik girişi yapmalısınız. Bu yazılarda ALT tagı ile etiketlenmiş 2 adet resim ve 1 adet video bulundurmanız paravan blogunuzun kalitesini arttıracaktır.

3- Yani açılan paravan bloglardan 1 ay boyunca ana siteye link çıkışı yapmayacaksınız.

4- 1 ay tamamlandıktan sonra günlük içerik girişlerine aynı hızda devam edeceksiniz ve her 10 makale de bir defa olmak kaydıyla ana sitenizdeki alt kategoriye link çıkışı yapacaksınız.

5- Yazdığınız her yazıyı google da index aldıktan sonra imleme sitelerinde ve sosyal medya sitelerinde paylaşacaksınız.

6- Siteniz google da anahtar kelimelerinizde istediğiniz konuma gelse dahi içerik girişini bırakmayacaksınız. Eski sıklıkta içerik girmenize gerek yok ama en az 15 günde 1 defa olmak kaydıyla paravan bloglarınıza içerik girişi yapmaya devam etmelisiniz.

Yorumunuzu Alalım..