Yak – Tekrar Oku – Yaz #mim

INSTAGRAM

Finally #graduation and #prom 👨🏼‍🎓🎓#tb #harbourbridge #sydney 🇦🇺Our dream is still progressing. We finished up visiting one more city in Turkey 🤞🏼😊 #mardin #myAngel #bucketlistForever with the love... 💍 #engagementVe Diyarbakir’da tamam 👍🏼😊 .. siradaki... 🔜 #bucketlist #travelling #turkey #citiesAşk’la zamanlar... #tbt #myangel“evet” dedi ❤️👫😊Iste Eskisehir'in guzelligi ❤️🇹🇷🇹🇷 #milliteyze #millitakim #taraftar #zafer#tbt

Süngülerle, silahlarla ve kanla kazandığımız askeri zaferlerden sonra,
kültür, bilim, fen ve ekonomi alanlarında da zaferler kazanmaya devam edeceğiz.

-Mustafa Kemal Atatürk

SPOTİFY LİSTE '17

YAZAR KAFE

Bumerang - Yazarkafe

Yak – Tekrar Oku – Yaz #mim

Yak – Tekrar Oku – Yaz #mim
Bu mim’de tüm olay kitapların üzerinden gidiyor sanırım. Pek bir şey anlamasam da cevaplarımızı yazalım bakalım neler çıkacak. Tamamen doğaçlama girişmeyi düşünüyorum. Şuanda aklımda pek bir şey yok hatta okuduğum kitapların sayısı bir elin parmaklarını da geçmiyor :) Benim için seçmesi çok zor olmasa gerek :)

Yak

Bu başlığı pek anlayamadım açıkçası. Direk olarak bir kitabı yakmak mı oluyor ki? Eğer öyleyse kitap felan yakmam ben. Sadece ders kitaplarını yakabilirim. Mesela hazırlık okulunda 200 TL’ye aldığımız kitapları mezun olduğumda yakmayı düşünüyorum. Onun haricinde bir roman, hikâye gibi kitap türlerini yakamam. Sonuçta emek, alın teri var.

Tekrar Oku

Bu başlık için cevabım çok net bir şekilde : Aklından Bir Sayı Tut - John Verdon. Beni çok kötü sarmıştı. Okumadan duramıyordum. Tekrar okurum açıkçası. Yine aynı heyecanı yaşatır.

Yaz

Tolstoy’un Diriliş adlı kitabında, Nehludov pişman olup Katyuşa’nın peşinden koşması, bütün her şeye rağmen hayatını Katyuşaya adaması güzel ama Katyuşa’nın hikâyenin sonlarına doğru esas oğlana bir pas vermesini beklerdim açıkçası.

Sonuç olarak, güzel bir mim oldu bence. Kısa ve öz. Ne olduğu net şekilde belli olan bir mim. Eyvallah Mustafa canlandırdığın için :)

2 Yorum[s]

Mustafa - 2 yıl önce
Merhaba Emre. Mime cevap verdiğin için teşekkür ederim :) mimde yak bölümü gerçekten ilginçti. Bende bana gelen bu mimi yazarken çokca düşünmüştüm "kitap neden yakılırki " diye. Her blogger farklı nedenler yazmış. Benim yakma nedenimde o mimde başka yazıma verdiğim linkte gizli. Öyle yazdım ama o kitabı gerçekten yakmadım tabii ki.
Ali Emre - 2 yıl önce
Ne bileyim o kısım çok tuhaftı gerçekten, diğer bloggerlar gerçekten yakma eylemini gerçekleştirmemişlerdir inşallah :)

Yorumunuzu Alalım..