Büyüdüm mü la ben? {mim}

INSTAGRAM

Finally #graduation and #prom 👨🏼‍🎓🎓#tb #harbourbridge #sydney 🇦🇺Our dream is still progressing. We finished up visiting one more city in Turkey 🤞🏼😊 #mardin #myAngel #bucketlistForever with the love... 💍 #engagementVe Diyarbakir’da tamam 👍🏼😊 .. siradaki... 🔜 #bucketlist #travelling #turkey #citiesAşk’la zamanlar... #tbt #myangel“evet” dedi ❤️👫😊Iste Eskisehir'in guzelligi ❤️🇹🇷🇹🇷 #milliteyze #millitakim #taraftar #zafer#tbt

Süngülerle, silahlarla ve kanla kazandığımız askeri zaferlerden sonra,
kültür, bilim, fen ve ekonomi alanlarında da zaferler kazanmaya devam edeceğiz.

-Mustafa Kemal Atatürk

SPOTİFY LİSTE '17

YAZAR KAFE

Bumerang - Yazarkafe

Büyüdüm mü la ben? {mim}

Büyüdüm mü la ben? {mim}
Takvim yaprakları her geçen gün birer birer düşüyor. Yıllar gittikçe artıyor, yaşlarda öyle, insan bedenide. Tabi yaşlılık kelimesini kullanmak için erken. Geçirilecek onlarca yıl, gün varken ve bunlardan çıkarılacak onlarca tecrübe, anı varken bu kelimeyi kullanmak çok erken abi ya.

Mustafa, bu güzel konuda beni de mimlemiş. Tabi üstümüze düşen görev cevap vermektir. Fakat yazının tarihi biraz gecikti gibi sanki :) Şu sıralar ders yükümün gün geçtikçe artıyor olması ve bununla birlikte ödevlerde de bir artış gözlemlenmesinden dolayı böyle bir gecikme yaşandı. Bir vakit buldum ve hemen aradan çıkarayım dedim :) Neyse, konuya dönecek olursak, acaba biz “ne zaman büyüdük” diyoruz ki?

Bunu söylediğimiz zaman, sorumluluklarımızın arttığı, kendi ayaklarımızın üstüne basmaya çalıştığımız, karar mekanizmamızın artık daha da önem kazandığı bir dönem olduğu konusunda hemfikirizdir. Benim gözümde en önemlisi de ne biliyor musunuz, sağlık sigortası açısından ailenden ayrıldığın vakit benim için büyümüşsündür demektir. Böyle illet bir durum var mı ya :D Ya bir işe girip çalışacaksın ya da gelirin olmadan primlerini yatıracaksın. Bunu başarabilen kişi benim gözümde adam olmuştur :)

Neyse şaka bir yana, zamanla anladım ben büyüdüğümü. Ciddi anlamda iş aramaya ve çalışmaya başladığım zaman, üniversite için başka şehre gittiğim zaman, kamu kurumları ile birebir görüştüğüm ve bütün işlemlerimi kendi başıma hallettiğim zaman, bir banka hesabımın ve bir kredi kartımın olduğu zaman, geleceğimle ilgili kararlarımı alabildiğim zaman ve kendi yaşıtlarımın evlendiği hatta çocuk sahibi olduğunu öğrendiğim zaman herhalde büyüdüm ben dedim :) Bilmem anlatabildim mi...

Fotoğraf: pete rosos | Flickr

2 Yorum[s]

Mustafa - 3 yıl önce
Senin hikayen biraz daha farklıymış Emre ^_^ Kısa ama güzel bir yazı olmuş :)
Ali Emre - 3 yıl önce
Merhaba Mustafa, işin aslına bakarsak herkesin aynı yere çıkıyor sorumluluk ve tercihler. Bunları farkına vardığımız zaman büyümüşüz demektir. Elimden geldiği kadarıyla cevap vermeye çalıştım :)

Yorumunuzu Alalım..