Bir Yazın Daha Sonuna Geldik

INSTAGRAM

#tb #harbourbridge #sydney 🇦🇺Our dream is still progressing. We finished up visiting one more city in Turkey 🤞🏼😊 #mardin #myAngel #bucketlistForever with the love... 💍 #engagementVe Diyarbakir’da tamam 👍🏼😊 .. siradaki... 🔜 #bucketlist #travelling #turkey #citiesAşk’la zamanlar... #tbt #myangel“evet” dedi ❤️👫😊Iste Eskisehir'in guzelligi ❤️🇹🇷🇹🇷 #milliteyze #millitakim #taraftar #zafer#tbtI am so so so happy with her ❤️ 😇 #myangel #bucketlist #onestepdone  #cesme #marina

Süngülerle, silahlarla ve kanla kazandığımız askeri zaferlerden sonra,
kültür, bilim, fen ve ekonomi alanlarında da zaferler kazanmaya devam edeceğiz.

-Mustafa Kemal Atatürk

SPOTİFY LİSTE '17

YAZAR KAFE

Bumerang - Yazarkafe

Bir Yazın Daha Sonuna Geldik

Bir Yazın Daha Sonuna Geldik
Güzelim yazı yaşayamadan gitti gidiyor. Oysaki ne hayallerle başlamıştı yaz mevsimi. Belki bir sahil kentine giderim, tatil yaparım, ne bileyim belki bisiklet serüveni yaparım demiştim ama sonuç: ne denize gittim, ne bir havuza girdim, ne bir plaj gördüm, ne de bir sahil şehrine gittim. Tek gördüğüm şey musluktan akan güzelim şebeke suyu. Bide iş yerindeki sebil, öyle demeyin fena soğutuyor :)

Okul bittikten sonra bir yerlere giderim, tatil yaparım gelince de bir işe girer çalışırım diye düşünmüştüm ama hiç de öyle olmadı. Hayaller – hayatlar hesabı :) Hiçbir yere gidemeden direk işe başladım ve okulların açılmasına yakın bir tarihte de işten ayrılacağım. Yani, 29 Haziranda işe başladım – 10 Eylülde de işten çıkacağım. 14 Eylülde Eskişehir’e gidip, kayıt yenileme işlemlerimi halledeceğim ve 28 Eylülde de dersler başlayacak. Böylelikle de yaz mevsimini de bitirmiş olacağız. Koskoca geçirdiğim 90-100 günü çok güzel özetledim valla :)

Bu monoton yaşantımdan dolayı hayatımda hiçbir aksiyon olmadığı içinde buraya yazacak pek bir şey bulamadım. Klasik evden işe, işten eve. Arada sırada dışarıda arkadaşlarla takılmacalar işte onun dışında bi ekşın olmadı. Fakat önümüzdeki yaz için çok büyük planlarım var. Planımın detaylarını da diğer yazımda anlatırım artık :)

9 Yorum[s]

Mustafa Sönmez - 3 yıl önce
İstanbul'da yaz daha fena geçiyor. Sıcak ve kalabalık adeta zamanı da donduruyor. Bazen klasik yaşamak da iyi olabilir değişik tecrübeler ediniyor insan zamanla.
Ali Emre - 3 yıl önce
İstanbul'da yaz, alışkın olmayanları epey zorluyor. Bizzat yaşamıştım, hatta o sıcaklarda 35-40 derecelerde oruç tuttuğumu da hatırlıyorum. Bizim burada nem olmadığı için sadece kuru sıcak oluyor, çok etki etmiyor. Fakat o sahil tarafına gidince bütün dert, tasa gidiyor tabi :)
Kimileri klasik yaşantıyı sevebilir ama bana hep tekdüzelik olarak geliyor. Bazen biraz heyecan, adrenalin gerekiyor @mustafa :)
Mustafa Sönmez - 3 yıl önce
Haklısın galiba. Heyecan ve bunu takiben bol bol adrenalin kesinlikle insanı tazeler :) Bazen diyorum ki: Ulan ne vardı Sivas yerine şöyle sahil kenarında bir ilçede doğsaydım. Nereden bulmuşlar kuru dağı taşı eski nesillerim :)
Ali Emre - 3 yıl önce
Bazen bende aynı soruları soruyorum @mustafa, neden Antalya, Muğla, Aydın, İzmir gibi ege tarafında değilim? Daha fazla hikaye, daha fazla heyecan... Evet belki bi deniz, sahil yok Sivas'ta fakat onun yerine çok fazla kültürel olay ve gezilecek o kadar çok yer var ki bunu yıllara yaymakta mümkün bence. Birçok insan Sivas gibi bir şehirde yaşamayı ister :)
Pinquitte - 3 yıl önce
Aynı durum bende de var :( Ben tatile birkaç günlüğüne gittim ama kabullenemediğim bir ten renginden başka bir şey elde edemedim, denize girmek de değil aradığımız aslında daha çok farklı bir yer görüp eğlenmek. Olamadı pek, seneye artık. Bir de ukulele falan çalmaya başlayacaktım, çizim yapacaktım ama daha ukuleleyi bu ay sonu alacağım gerisini sen düşün :) Bence de sene yazı ciddi ciddi planlamalı ve geçiştirmemeliyiz. Bu arada sen en azından çalışmışsın keşke ben de iş filan bulabilseydim ya :)
Blogozom - 3 yıl önce
Plan yapınca olmuyor abi ya. Benim de bu yaz için planlarım vardı sözde ama evden dışarı çıkmadım. :)
Ali Emre - 3 yıl önce
Aynen öyle asıl aradığımız şey aslında normal yaşantımızda gördüğümüz yerlerin dışında farklı yerler görmek, keşfetmek. Şimdiden seneye ki yaz planını yapmaya başladım bile @pinquitte :)
Çizim konusunda yeteneğimin olmasını çok isterdim. Maalesef cin ali ile dağ-güneş-dağın arasından akan akarsu-yaz kış bacasından tüten bir evin ötesine geçemedim :) Sende böyle bir yetenek varken biraz zaman ayırman gerekiyor :)

@blogozom kesinlikle, plan yapınca olmuyor. Bir şekilde o plan iptal olacak yani yoksa zevki kalmaz :)
Buğrahan - 3 yıl önce
Hep bu yaz bunu yapıcam, şunu yapıcam diyoruz ama yine aynı geçiyor.
Ali Emre - 3 yıl önce
@buğrahan aynen öyle mutlaka bir şeyler yolunda gitmez :)

Yorumunuzu Alalım..