Hayalimi Yaşıyorum

INSTAGRAM

Süngülerle, silahlarla ve kanla kazandığımız askeri zaferlerden sonra,
kültür, bilim, fen ve ekonomi alanlarında da zaferler kazanmaya devam edeceğiz.

-Mustafa Kemal Atatürk

SPOTİFY LİSTE '17

YAZAR KAFE

Bumerang - Yazarkafe

Hayalimi Yaşıyorum

Hayalimi Yaşıyorum

Selam herkese. Keyifler gıcır mı? Benim fazlasıyla gıcır. Bu fazlalığı kendimle alakalı ufak bir yazı yazarak normalleştireyim dedim.


İlkokulda öğretmenleriniz kesin size de klasik “ne olmayı istiyorsun?” , “gelecekte ne yapmayı düşünüyorsun?” gibi sorular sormuşlardır. Her çocuk bu duruma maruz kalmıştır. Bir gün çok iyi hatırlıyorum, 8. sınıfın son döneminde öğretmenim sınıftaki herkese, gelecekte ne olmak istediklerini sordu. Cevap sırası bana gelince, ayağa kalkıp, “bilgisayarcı olmak istiyorum” demiştim. Ne kadar idealist bir cevap :) Aslında o zamanlarda bilgisayar daha yeni yeni yaygınlaşıyordu. Ben her küçük çocuğun yaptığı gibi okuldan kaçıp internet kafede kantır oynuyordum :D Klasik şey...Bilgisayarla tek bağlantım oyunlardı yani onun dışında bir şey yapmıyordum ama o soru sorulduğunda öğretmen, polis veya memur olmayı söyleyebilirdim ama nedense başka bir meslek düşünmüyordum. O zamandan beri hayalimde hep Bilgisayar Mühendisliği vardı.


Sonunda uzun uğraşlar verip, büyük fedakârlıklar yapıp hep hayalini kurduğum bölümü kazandım. Aslında bu, diğer hedeflerime erişmem için çok önemli bir basamaktı benim için. Kendimi daha fazla nasıl geliştirebilirim diye bakıyorum artık. Mezun olmadan önce bir robotik projeye katılmak istiyorum ve daha sonrasında da kendi robotumu yapmak istiyorum. Bunlar hep sürekli üstüne koyduğum hedeflerim.


Yani diyeceğim şu, hayallerimden, hedeflerimden hiçbir zaman vazgeçmedim. İlkokul yıllarımda ne hedeflediysem sürekli üstüne gittim. Sürekli hedeflerime yeni hedefler koymaya çalıştım. Belki biraz geç olmuş olabilir ama bu zaman kaybını en iyi şekilde telafi etmeye çalıştım ve hala çalışıyorum.


Umarım anlatabilmişimdir :)


Fotoğraf: Mats Anda

6 Yorum[s]

Mustafa - 3 yıl önce
Ne güzel bir hikâye :) Benimde hayallerim bilgisayardan geçiyor. Umarım sonu iyi olur...
Ali Emre - 3 yıl önce
Teşekkür ederim @mustafa, umarım her şey istediğin gibi olur. Güzel bir hikayede senden dinleriz artık :)
Mustafa Sönmez - 3 yıl önce
Ben de ilk zamanım da uzay fizikçisi astronot ya da zaman yolcusu olmak istiyordum. Fakat, bir nevi hayallerim peşinden koştum sayılır. Amatör olarak ilgileniyor ve yazıyorum hayalimdekileri az ya da çok. Biz hayal etmeyen bir milletiz. Keşke hayal edebilsek...
Ali Emre - 3 yıl önce
çok geç değil daha ama alternatif bir şeyler bulup, onları gerçekleştirdiğine sevindim @mustafaSonmez ve yazdıkların gerçekten güzel. Dediğin gibi herkesin bir hayali olsa keşke...
Bir Garip Yazar - 3 yıl önce
İdealist bir insansınız anladığım kadarıyla. :) İyi bir bölüm. Adınıza çok sevindim.Bu arada yeni bir blog açtım desteğinizi bekliyorum.
Ali Emre - 3 yıl önce
Teşekkür ederim @birgaripyazar :) Bu arada tam olarak bakamadım blogunuza ama bir ara bakacağım :)

Yorumunuzu Alalım..