Garanti Bankası Hesap İşletim Ücreti Sorunu

INSTAGRAM

Finally #graduation and #prom 👨🏼‍🎓🎓#tb #harbourbridge #sydney 🇦🇺Our dream is still progressing. We finished up visiting one more city in Turkey 🤞🏼😊 #mardin #myAngel #bucketlistForever with the love... 💍 #engagementVe Diyarbakir’da tamam 👍🏼😊 .. siradaki... 🔜 #bucketlist #travelling #turkey #citiesAşk’la zamanlar... #tbt #myangel“evet” dedi ❤️👫😊Iste Eskisehir'in guzelligi ❤️🇹🇷🇹🇷 #milliteyze #millitakim #taraftar #zafer#tbt

Süngülerle, silahlarla ve kanla kazandığımız askeri zaferlerden sonra,
kültür, bilim, fen ve ekonomi alanlarında da zaferler kazanmaya devam edeceğiz.

-Mustafa Kemal Atatürk

SPOTİFY LİSTE '17

YAZAR KAFE

Bumerang - Yazarkafe

Garanti Bankası Hesap İşletim Ücreti Sorunu

Garanti Bankası Hesap İşletim Ücreti Sorunu
Birkaç yıl önce işe girmiştim ve işe girerken de garanti bankasından hesap açtırmak gerekiyordu. Gittim açtırdım. Öyle çok hesaplarla uğraşmayı da hiç sevmem. Neredeyse her bankada hesabı olanları da hiç anlamam zaten. Kim uğraşır onlarla. Her neyse, hesabı açtırdığım zaman hesabım, maaş hesabı olarak gözüktüğü için hiç kart aidatı, hesap işletim ücreti alınmıyordu. İşten çıktığım zaman hesabımı kapattırmamıştım ama hesabın içinde de hiç para döngüsü olmuyordu. O yüzden kesinti de olmuyordu. Ne gelen vardı, ne de giden. Olmayan şeyler nasıl dönsün ki zaten dimi :)

Üniversite için eskişehire gittiğim zaman ailem, parayı kesintilerle uğraşmamak için garanti bankasına yatırıyordu. Şubem Bilecik olduğu için bir kesinti uygulamıyorlardı. Bi gün apartımın kirasını yatıracaktım. Kartı taktım. Bi baktım 300 yerine 237 küsür var hesapta. Garantiye bir sövmeye başladım, merkezde çalışan ne kadar insan varsa kesin kulakları çınlamıştır. Benden 63 TL hesap işletim ücreti kesilmiş. Hemen bankaya girip bağırdım çağırdım, iade edilmesini istedim ama pek mümkün olmuyormuş. Dilekçe felan yazın dediler ama ufak bir araştırma ile bunun gerçekten mümkün olmadığını öğrendim. Hakem heyetine gittim olayı anlattım ama adliyeye dava açmanız gerekiyor, bu dosya masrafları gibi değil dedi. Oldu 63 TL için gidip dava açıcam. Hazır o kadar sıra beklemişken şu normal vadesiz hesaptan çıkartayım dedim. Hesabıma öğrenci belgemi kaydettirdim. O zamandan sonra 20 TL kesileceğini söyledi. Sözde !

Geçen günlerde yine hesabımdan 63 TL kesilmiş. İşin ilginç yanı şuanda çalışıyorum yani hesabım maaş hesabı. Hadi onu geçtim normal vadesiz hesap olarak bile gözükse 20 TL alması lazımdı öğrenciyim diye. Tatil günü olduğu için bankaya gidemedim, müşteri hizmetlerini aradım. Anlattım bütün olayı. Banka şubenize gidip iadesini isteyebilirsiniz, şuanda hesabınız maaş hesabı olarak görünüyor dedi. Bakalım yarın gidip isteyeceğim. İşten çıkar çıkmazda hemen hesabımı kapattıracağım. 1 kuruş bile bırakmıyacağım içinde :)

Sonuç olarak bu hesap işlerini iyi takip etmek gerekiyor, paranızı boşu boşuna bankalara kaptırmayın. Garanti bankasını zorunlu olmadıkça kesinlikle kullanmayın. Kullanıyorsanızda içinde para bırakmayın. Bütün hepsi soyguncu zaten. Nereden para cukkalasak diye bakıyorlar resmen. Bu arada son olarak şunuda belirteyim, hesap işletim öcreti olarak alınan paralar kesinlikle geri alınmıyor.

2 Yorum[s]

Mustafa Sönmez - 3 yıl önce
Bankalar içinde en kazıkçısı Garanti. İş Bankası iyidir.
Ali Emre - 3 yıl önce
Kesinlikle @mustafa. Ben her zaman iş bankasını kullanırdım normalde fakat işe girdiğim için mecbur açtırmak zorunda kaldım. Sonra sonuç bu. Bildiğin sömürüyorlar ! şu ücreti geri alayım hemen kapatıp, garanti ile ilişkimi keseceğim.

Yorumunuzu Alalım..