Takip Ettiğim Bloglar

INSTAGRAM

Finally #graduation and #prom 👨🏼‍🎓🎓#tb #harbourbridge #sydney 🇦🇺Our dream is still progressing. We finished up visiting one more city in Turkey 🤞🏼😊 #mardin #myAngel #bucketlistForever with the love... 💍 #engagementVe Diyarbakir’da tamam 👍🏼😊 .. siradaki... 🔜 #bucketlist #travelling #turkey #citiesAşk’la zamanlar... #tbt #myangel“evet” dedi ❤️👫😊Iste Eskisehir'in guzelligi ❤️🇹🇷🇹🇷 #milliteyze #millitakim #taraftar #zafer#tbt

Süngülerle, silahlarla ve kanla kazandığımız askeri zaferlerden sonra,
kültür, bilim, fen ve ekonomi alanlarında da zaferler kazanmaya devam edeceğiz.

-Mustafa Kemal Atatürk

SPOTİFY LİSTE '17

YAZAR KAFE

Bumerang - Yazarkafe

Takip Ettiğim Bloglar

Takip Ettiğim Bloglar

Blog yazmaya başladığımdan beri sürekli kişisel olarak yazılar yazan bloglar araştırıyorum. Saçma sapan yazan  çok fazla o yüzden iyi irdelemeye çalışıyorum. İnternetteki birçok blog genelde teknoloji ile ilgili paylaşımlar olduğu için hiç ilgimi çekmiyor. Zaten teknolojiyi takip edecek olsam girerim haber sitelerine, açarım teknoloji kategorisini ordan haberlere bakarım, takip ederim. Neden bir blogdan takip edeyim? Haberden farkı sadece kişisel olarak yazılmış olmasıdır belkide. İlk zamanlarda bende böyle yapmaktaydım aslında ama bana hiçbir katkısı olmadığı için hemen tarzımı değiştirip kişisel yazılarımı paylaşmayı tercih ettim. Böyle olması daha güzel oldu, en azından yazarken zevk alıyorum, kafam rahat. Zaten son 1.5 - 2 senedir de okunuyor mu okunmuyor mu diye hiç bakmıyorum. Öylesine yazıyorum, rahatlıyorum. Blogun asıl olayıda yazarken hem zevk alınmasıdır hem de rahatlamaktır herhalde, yani en azından ben öyle bakıyorum bu olaya :)


Araştırdığım blogların arasından sürekli takip ettiğim hemen hemen hergün ziyaret etmeye çalıştığım bir çok blog var. Bunlar hangileri mi? İşte okumaktan zevk aldığım bloglar şunlar oluyor:


Mustafa Alnıak - mustafaalniak.net

Aslında Mustafaya çok büyük bir teşekkür borçluyum. Çünkü blogların tadını tekrardan bana tattıran insandır. Onun sayesinde bloglara daha fazla zaman ayırmaya çalışıyorum (son zamanlar hariç). Bloguna gelecek olursak, çok özenle yazıyor yazılarını, önem veriyor yani. Bu çok önemlidir. Genellikle gündelik yaşamından bir şeyler karalıyor. Onun dışında hem edebi hem de seyahatla ilgili önerileri de oluyor film,kitap, gezilmesi gereken yerler vs vs. Mutlaka takip etmeniz gereken blogdur :) 


Aydan Atlayan Kedi - aydanatlayankedi.blogspot.com.tr

Bu kızın bloguna internette gezinirken rastladım ve gerçekten müthiş bir blog. Zaman zaman geçmişteki anılarını, zaman zaman günlük hayatındaki olayları, zaman zaman da hayalinden yarattığı olayları yazıyor. İçerik olarak fazlasıyla dolu. Zaten okuduğunuz zaman anlıyacaksınız. Yazarı kimse hiç çizgisini bozmadan devam etsin :)


Ben Bugün Bunu Öğrendim - benbugunbunuogrendim.blogspot.com.tr

Dmoz dizinini gezinirken gördüm. Aslında site ismini ilk okuduğunuzda normal, sıradan genel kültür bilgileri içeren bir blog olarak düşündürebilir ama girince çok farklı şeylerin olduğunu görebilirsiniz. Öncelikle yazan kişi bir doktor ve kendisine gelen hastaların ilginç hikayelerini anlatıyor. Çok ilginç bilgilerin ve hikayelerin olduğu bir blog. Harkulade içerikler var. Kesinlikle tavsiye ediyorum.


Hayallerimde Ben (Ebru) - hayallerimdeben.com

Ölmeden önce yapılacaklar listesi” ile yola başlayan arada sırada da gündelik yaşamından yazılar yazan biridir Ebru. Kendisini "hayalperest ve doğa aşığı, ehm fazlaca" olarak tanımlıyor ve gerçekten de öyle. Yazılarına ve videolarına yansıtıyor kişiliğini. Umarım Listesini başarıyla tamamlar ve güzel anılar kalır. Yazılarına gereken özeni gösterdiğini ve her birini fazlasıyla önemsediğini söylemeden geçemeyeceğim. Ayrıca meslektaşmışız:)


Varol Aksoy - varol.us

Yazılarında çok ilginç noktalara değiniyor. Hiç farkına varmadığım veya hiç bilmediğim şeyleri açıkça yazıyor. Tarzını beğeniyorum. Kısacası rahatça her şeyi yazabiliyor diyebiliriz. Okumaktan büyük zevk alıyorum. Zaman zaman kendisinden ilham da aldığımı söylemeden geçemeyeceğim. Tasarımı da sade –en sevdiğimden- :)


Pinquitte - pinquitte.com

Geçen günlerde tesadüf eseri gördüm ve hemen bir kaç yazısını okudum. Çok beğendim. Zaten konuşma dili ile yazılmış bloglar nedense her zaman fazlasıyla ilgimi çekiyor. Tasarımı da oldukça sade ve anlaşılır bence. Rahatça istediğimi bulabiliyorum, istediğim gibi gezebiliyorum. Önemli bir şey bence bu.


Kafka Okur - kafkaokur.com

Belkide takip ettiğim en genel anlamda yazılan bloglardan birisidir. Çok kaliteli bir blog. Edebi anlamda çok fazla bilgi barındırıyor. Ben daha çok “deneme” başlıklı kategorideki yazıları takip ediyorum ama diğerlerini de okumaya çalışıyorum. Zaten ödüllü bir blogdur kendileri :)


Not: Gün geçtikçe takip ettiğim blog sayısı mutlaka artacaktır. Onları da yeri geldiği zaman eklerim buraya :)

6 Yorum[s]

Mustafa - 3 yıl önce
Günlük olarak severek takip ettiğim bloglara göz atıyorum her zaman. Şuanda bu şekilde senin blogunada bir bakayım dedim yeni bir yazı yazmışşsın üstelik bendende bahsetmişsin, inan bu beni çok mutlu etti :) Hakkımda yazdıklarından dolayı ayrıca teşekkür ederim :) Gerçekten mutlu oldum şuan. Bloglar konusuna değinecek olursak, bende teknoloji vs, alanında yazan blogları pek sevmiyorum. Bir blog okuyacaksam blog yazarının yazıya kendinden birşeyler katmasını isterim. Yani esas olarak aradığım şey budur bir blogda. Çünkü blog yazarının kendi iç dünyasını, hobilerini ve yaşam tarzlarını gerçekten merak ederim ve bu tür kişisel yazılar okumakdan daha çok keyif alırım, okurken sıkılmam. Ayrıca blog tasarımının sade olmasınada önem gösteririm. Sade ve göz yormaması önemli bence. Zaten kendi blogumda tasarımımı sadeleştirmemdeki en büyük etkende senin blogundu Emre ^^ Yazıdaki diger bloglarında takibe alacağım, senin zevkine güveniyorum. Aynı kafadan sayılırız :) Son olarak; bende kısa bir süreliğine blog yazmaya ara verdim. Aslında ara verdim demek doğru olmaz, en geç iki hafta içinde yeni yazılarım ile yayına devam edeceğim. Beklemede kalın :)
Ali Emre - 3 yıl önce
@mustafa kesinlikle katılıyorum sana. Değişik kafa yapılarını okuyarak öğrenmekten her zaman zevk almışımdır. İlginç geliyor insana :) Umarım çok uzun sürmez bu ara vermen zaten belli bir ara vermiştim ben o arada da sen baya yazmışsın, anca bitirdim.
Özlem - 3 yıl önce
O zaman aynen devam ediyorum :) Teşekkürler benden bahsettiğin için.
Ali Emre - 3 yıl önce
Rica ederim @ozlem :)
Varol - 3 yıl önce
Merhaba Ali Emre, çok teşekkür ederim blogumdan bahsettiğin için. :)

Takipteyim. Hoşçakal. :)
Ali Emre - 3 yıl önce
Bir süre ara vermiştin galiba @varol. Yazılarının devamını bekliyoruz :)

Yorumunuzu Alalım..