#KadınaŞiddeteHayır

INSTAGRAM

Finally #graduation and #prom 👨🏼‍🎓🎓#tb #harbourbridge #sydney 🇦🇺Our dream is still progressing. We finished up visiting one more city in Turkey 🤞🏼😊 #mardin #myAngel #bucketlistForever with the love... 💍 #engagementVe Diyarbakir’da tamam 👍🏼😊 .. siradaki... 🔜 #bucketlist #travelling #turkey #citiesAşk’la zamanlar... #tbt #myangel“evet” dedi ❤️👫😊Iste Eskisehir'in guzelligi ❤️🇹🇷🇹🇷 #milliteyze #millitakim #taraftar #zafer#tbt

Süngülerle, silahlarla ve kanla kazandığımız askeri zaferlerden sonra,
kültür, bilim, fen ve ekonomi alanlarında da zaferler kazanmaya devam edeceğiz.

-Mustafa Kemal Atatürk

SPOTİFY LİSTE '17

YAZAR KAFE

Bumerang - Yazarkafe

#KadınaŞiddeteHayır

#KadınaŞiddeteHayır
Ülkenin durumunu ciddi anlamda sorgulamaya başladım valla. Son gelişen olayları ağzım açık bir şekilde izliyorum. Ne şiddet doluymuşuz. Haberleri izlemeye korkar oldum. Izlemeyi geçtim haber sitelerine bile girmekten kaçınır oldum. Acaba bugün kaç kadın şiddet gördü, ülkemin güzide yerlerinde acaba hangi hayvan oğlu hayvanlar kadınlarımızı bıçakladı veya öldürdü. Bütün bunları gerçekten öğrenmek istemiyorum. İçim acıyor. İnsanlığımız nereye gidiyor ey türk vatandaşları. Aynaya bakma sebebiniz sadece fiziksel güzelliğimiz olmasın biraz da insanlığımıza bakalım.

Adamlığını geçtim insan olmayı becerememiş yaratıklar size soruyorum: “Gencecik bu kızdan ne istediniz lan”. Darp ettiniz yetmedi, tecavüz ettiniz, o da yetmedi, yakıldı. Bir hayatı almak bu kadar kolay mı, bu kadar basit mi şerefsizler? Bu kızın tek suçu kız olması mı ? Kadınlarımız hiç mi rahatça taksiye, dolmuşa, otobüse binemeyecek. Gece yarısı hiç mi rahatça dolaşamayacak. Bu sözlerim sadece bu canice eylemi yapanlara değil, bu düşüncede olan bütün erkeklere.

Bu kanı bozuklar yüzünden idamın geri getirilmesinden yanayım. En azından cezanın bir caydırıcılığı olur da canice işlenen cinayetlerin oranı azalır. Bu olay teoride doğru gibi gözükse de gerçek hayatta nasıl olur bilmiyorum. Şuanki duruma bakarsak gerçekten gelmesinin en doğru hareket olduğunu rahatça görebiliriz. Kadın cinayeti işleyen adama mahkemede saygılı davrandığı için indirim yapan bir yargı sistemi ile bu ülke hiç bir zaman düzelmez.

Bu resmi koymada ki amacım bütün şiddet olaylarına inat olsun diye, böyle bir hayatın da olduğunu göstermek.

Fotoğraf: Flickr

4 Yorum[s]

turhan - 4 yıl önce
Kardeşim bunların kanı bozuk.Bunlar insan olamazlar.Hele tv dizileri.Tv dizilerinde erkeke egmen olarak yansılıtılıyor.Tecavüz tv dizilerinde bile oluyor.Allah sonumuzu hayretsin.Özgecan kardeşimize bu yapan adilerin hesabı bence işkenceli ölümle sonlanmalıdır.
Ali Emre - 4 yıl önce
Kesinlikle katılıyorum sana. Dizilerin etkisi çok fazla zaten. Hep reyting uğruna yapılan saçma sapan cinsellik sahneleri sayesinde oluyor bunlar. bütün suçuda onlara atmak doğru da olmaz fakat ciddi anlamda etkisinin olduğunu düşünüyorum bende.

İdam gerçekten şu zamanlarda ilaç gibi gelecektir. artan terör olayları ve tecavüz ile birlikte kadınların vahşice öldürülmesi gibi suçların gerçekten cezası idam olmalı.
Buğrahan İŞBAKAN - 3 yıl önce
Bu konuda malesef Ülke olarak büyük bir eksiklik yaşıyor ve sonuçlarını hep beraber görüyoruz.Umuyorum ki toplum olarak daha iyi noktalara geleceğiz.Blogunuzu takibime aldım.Gayet başarılı.Başarılar.
Ali Emre - 3 yıl önce
@buğrahan kesinlikle. Geç olmadan bir şeylerin eksik olduğunu anlamamız lazım. Yoksa gerçekten gidişatımız kötü. Bu arada beğenmenize sevindim :)

Yorumunuzu Alalım..