Faklı hayatlar, farklı yaşamlar

INSTAGRAM

#tb #harbourbridge #sydney 🇦🇺Our dream is still progressing. We finished up visiting one more city in Turkey 🤞🏼😊 #mardin #myAngel #bucketlistForever with the love... 💍 #engagementVe Diyarbakir’da tamam 👍🏼😊 .. siradaki... 🔜 #bucketlist #travelling #turkey #citiesAşk’la zamanlar... #tbt #myangel“evet” dedi ❤️👫😊Iste Eskisehir'in guzelligi ❤️🇹🇷🇹🇷 #milliteyze #millitakim #taraftar #zafer#tbtI am so so so happy with her ❤️ 😇 #myangel #bucketlist #onestepdone  #cesme #marina

Süngülerle, silahlarla ve kanla kazandığımız askeri zaferlerden sonra,
kültür, bilim, fen ve ekonomi alanlarında da zaferler kazanmaya devam edeceğiz.

-Mustafa Kemal Atatürk

SPOTİFY LİSTE '17

YAZAR KAFE

Bumerang - Yazarkafe

Faklı hayatlar, farklı yaşamlar

Faklı hayatlar, farklı yaşamlar
Farklı farklı insanlar, farklı düşünceler, farklı hayatlar, daha önce hiç karşılaşmadığın olaylar, anılar, tecrübeler ve daha bir sürü şey. Kişisel bloglardan bahsediyorum. Blog sahibi yazısını yazdığı andaki ruh halini o cümlelerden anlayabiliyorsun. Bazen duygusal, bazen kızgın, bazen sinirli, bazen yorgun ama mutlu bazen sevinç dolu. Tüm bu duygusal değişiklikleri okuduğun o anda belkide daha önce hiç tatmadığın bir şeyi tadıyormuş gibi hissedebiliyorsun.

Sayfaya giriyorsun. Hiç adını sanını bilmediğin, daha önce görmediğin bilmediğin birinin yazılarını okumaya başlıyorsun. Okudukça hiç farkında olmadan o kişinin hayatına adım atıyorsun hatta 3. bir gözden bile bakabiliyorsun aynı kitaplardaki gibi. Bu duygu yeni bir şey değil zaten ama farkında olarak okumak çok önemli. İşte o zaman bu yazdıklarımı yaşıyorsun. Okudukça yazar ile aynı şeyi düşünüyorsun, aynı sahneleri yaşıyorsun, hayal dünyasına adım atıyorsun. Bu bana her zaman çok gizemli gelmiştir. Beni hem kitap okumaya hem de kişisel blogları takip etmeye teşvik eden şey bu olay aslında. Düşünsenize başka bir hayattan, yaşamdan bir dilim alıyorsun ve tadına bakıyorsun. Sonrasında kendinle kıyaslıyorsun, yeni bilgiler öğreniyorsun, yeni tecrübeler... Elbette bu basit bir olay olarak görülebilir, anlayışla da karşılarım ama bana göre Albert Einstein’ın izayifet teorisindeki gibi ucu çok açık ama bir türlü erişilemeyen bir şeymiş gibi geliyor. Fazla abartmış da olabilirim tabi.

Sonuç olarak blog dünyasında farklı bir hayat sürüyor bana göre. Bu yüzden yazıyorum, bu yüzden okuyorum, bu yüzden takip ediyorum.

Şimdilik hoşçakalın..

Fotoğraf: Flickr

2 Yorum[s]

Mustafa - 3 yıl önce
Ve bende zaten bu yüzden tam anlamı ile kişisel olan bloglara yöneliyorum. Çünkü kişisel bloglar daha içten ve daha samimi geliyor. Kişisel bloglarda blog yazarı kendi iç dünyasını yansıtmalı bloguna, okudugun kitapları, izlediği filmleri, yaptığı seyahat ve faaliyetleride katmalı. Blog bu şekilde anlam kazanır bence. Adı üstünde, kişisel değil mi ^^
Ali Emre - 3 yıl önce
@mustafa kesinlikle haklısın. En basitinden gittiği yerler, karşılaştığı olaylar hakkında yazması bile yetecektir. Bunlar okuyucuyu etkileyen şeyler ve kişisel blog olduğunu doğrulayan kriterler.

Yorumunuzu Alalım..