Mancini ve Galatasaray

INSTAGRAM

Finally #graduation and #prom 👨🏼‍🎓🎓#tb #harbourbridge #sydney 🇦🇺Our dream is still progressing. We finished up visiting one more city in Turkey 🤞🏼😊 #mardin #myAngel #bucketlistForever with the love... 💍 #engagementVe Diyarbakir’da tamam 👍🏼😊 .. siradaki... 🔜 #bucketlist #travelling #turkey #citiesAşk’la zamanlar... #tbt #myangel“evet” dedi ❤️👫😊Iste Eskisehir'in guzelligi ❤️🇹🇷🇹🇷 #milliteyze #millitakim #taraftar #zafer#tbt

Süngülerle, silahlarla ve kanla kazandığımız askeri zaferlerden sonra,
kültür, bilim, fen ve ekonomi alanlarında da zaferler kazanmaya devam edeceğiz.

-Mustafa Kemal Atatürk

SPOTİFY LİSTE '17

YAZAR KAFE

Bumerang - Yazarkafe

Mancini ve Galatasaray

Mancini ve Galatasaray
Galatasaray’ın son zamanlarda saha içindeki performansı hiç iç açıcı gözükmüyor. Hem oyuncuların mücadelesini hem de teknik ekibin çalıştığını nedense bir taraftar olarak yeteri kadar göremiyorum. Bu durum Chelsea maçından önceki Karabükspor maçından itibaren başlayan sadece boş koşmaya dayalı futbol anlayışı oyuncuların üstüne yapışmış gibi görünüyor. Ne bir kanat organizasyonu var ne de organize bir atak var. Hep karşı takımın hatalarından dolayı gol atılıyor. Maç sonunda bakıyorsunuz istatistiklere, “bu maçta Galatasaray kesin 2-3 tane atmıştır, kazanmıştır” diyorsunuz sonra skora bakıyorsunuz 0-0,1-1 gibi beraberlikler hatta yenilgiler olmuş.

Bu kötü senaryonun baş aktörleri çıkıp hem takım içinde hem de yönetimde hiçbir sorunun olmadığını söylüyorlar. Suçu üzerine alanda yok. Peki, kimde suç? Bende mi… Tabiki de oyuncularda ve teknik kadroda. Taraftarların bu tepkisi de sadece birkaç maçta alınan kötü sonuçlar değil. Fatih terim döneminde Real Madrid gibi bir takımdan 6 gol yediğimiz halde kimse çıkıp “yönetim istifa”, “terim istifa” demedi. Herkes biliyor ki o maçta en azından elinden geleni yapmaya çalışan bir oyuncu grubu vardı ve ilk 30 dk’lık sürede en az 2-3 net gol pozisyonumuz vardı. Sahada gereken özveri ve mücadele olmadığı zaman belli ki bir yerde sorun var demektir. O Sorunu da çözecek olan kişilerde hem yöneticiler hem de teknik kadrodur.

Mancininin geldiği günden beri aklımdaki düşünce hiçbir zaman değişmedi. İlk geldiğinde ne kadar yanlış olduğunu düşünüyorsam şimdi de öyle düşünüyorum eğer ileriki yıllarda kalıp şampiyon olursa veya bir başarı getirirse de yine öyle düşüneceğim. Geldiği günden beri denemediği taktik, denemediği diziliş, denemediği ilk 11 kalmadı ya. Hep aklımda şu vardır, maçta yapılan hatalar hiç mi antrenmanda çalışılmıyor. Atıyorum burak forvette sürekli ofsayta düşüyorsa onu fark edip antrenmanda ofsayta yönelik çalışma yaptırırsın sonraki maçlarda daha az ofsayta kalır ve daha net pozisyonlar yakalar veya selçuk ve sneijder savunma arkasına pas atarken nasıl pas atmasını ve daha iyi nasıl pozisyon alınacağını o mancini denen adam ve yardımcıları bilmesi gerekiyor. Bakıyorsunuz maça önceki maçlarda yapılan hatalar aynı şekilde devam ediyorsa hiç kusura bakma o zaman taraftar seni ıslıklar da yuhalar da istifaya da davet eder.

Bundan sonra umarım doğru kararlar alınır da doğru düzgün bir maç izleriz. En önemlisi heyecan yaratan bir Galatasaray izleriz.

Yorumunuzu Alalım..