Berkin Elvan Olayları

INSTAGRAM

Finally #graduation and #prom 👨🏼‍🎓🎓#tb #harbourbridge #sydney 🇦🇺Our dream is still progressing. We finished up visiting one more city in Turkey 🤞🏼😊 #mardin #myAngel #bucketlistForever with the love... 💍 #engagementVe Diyarbakir’da tamam 👍🏼😊 .. siradaki... 🔜 #bucketlist #travelling #turkey #citiesAşk’la zamanlar... #tbt #myangel“evet” dedi ❤️👫😊Iste Eskisehir'in guzelligi ❤️🇹🇷🇹🇷 #milliteyze #millitakim #taraftar #zafer#tbt

Süngülerle, silahlarla ve kanla kazandığımız askeri zaferlerden sonra,
kültür, bilim, fen ve ekonomi alanlarında da zaferler kazanmaya devam edeceğiz.

-Mustafa Kemal Atatürk

SPOTİFY LİSTE '17

YAZAR KAFE

Bumerang - Yazarkafe

Berkin Elvan Olayları

Berkin Elvan Olayları
Bugüne kadar ne siyasetle ilgilendim ne de tuttuğum bir parti oldu. Bunların tamamen dışında bir görüşe sahibim şahsen. Her partiye eşit mesafede yaklaşmaya çalışıyorum. Yeri geldi AKP’nin icraatlarını övdüm yeri geldi MHP’nin ve CHP’nin çalışmalarını, propagandasını övdüm. Bunların ışığında son zamanlarda olan berkin elvan olaylarının gereğinden fazla abartıldığını düşünüyorum.  Herkesin ağzında berkin elvan vardı neredeyse. Zaten sosyal medya berkin elvan diye yıkıldı, dışarıya baktığımızda da insanlar toplanıp yürüyüş yaptılar. Tek bir şehirle kalmadı, Anadolu’nun bütün şehirlerinde eylemler vardı. Valla en son terörle mücadele sırasında 40-50’ye yakın şehit verildiğinde bu kadar büyük bir yürüyüş yapıldığını gördüm (gezi parkı hariç). Fakat aklıma takılan şu, bu berkin elvan olayları sırasında Şırnak’ta mayın patlaması sonucu bir askerimizin şehit olmasını ne sosyal medya da konusu açıldı ne de halkımızın veya muhalefet partilerinin söylemleri oldu. Peki, o candı da bu can değil mi?

Berkin Elvan’ın ölümü için Ak Parti’den yana olanların savunması aynen şu şekilde: hangi çocuk elinde taşla sopayla ekmek almaya gidiyor? Hangi çocuk polise taş atıp, ekmek almaya gidiyor? ... Boş bir bahaneden başka bir şey değil. Bu taş atması veya eylemlerde aktif olarak yer alması olayı değil, bu her şeyden önce bir çocuğun genç yaşta bilinçsiz bir polis tarafından öldürülmesi yani bir insanın yaşamının sonlandırılması. Bundan daha öte bir şey mi var! AKP’yi destekleyen hiçbir olaya karışmamış halktan birisi polis tarafından öldürüldü diyelim o zaman MHP’li de CHP’li de BDP’li de zil takıp oynayacak mı? Hayır. Yine halkımız çıkar iradesini hükümete karşı gösterir.

Bana şimdi lambacı, lambacı demeyin çünkü yaptığı icraatların %80’i halkı düşünmeden sadece kendini düşünerek yapıldığını düşünüyorum. Yargı bağımsız diye ithamlarda bulunuyorlar ama uygulamalarda hiç bunu göremiyoruz. Berkin elvan olaylarında ve diğer gezi parkı olaylarında ölen gençlerin katillerini bulmak için hiçbir çaba gösterilmiyor. Ali İsmail Korkmaz’ın ölümü sırasında orada bulunan otelin ışıklarının söndürülmesinin istendiğini söylüyor otel sahibi ve bunu otel sahibine söyleyen kişilerse sivil polislermiş. Peki, suçlu nerde? Hangi cezaevinde? Hangi karakolda gözaltında? Diğer ölenlerin faali meçhulleri nerede? Nerede yargı?

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın aydın mitingi sırasında çarşıdaki bir ayakkabıcının her zaman dükkânının önüne koyduğu boş ayakkabı kutularını 1 TL’ye satması üzerine o dükkân sahibini gözaltına alıp tutuksuz yargılamaya nasıl götürürsün? Bu saçmalıktan başka bir şey değil.

Haydi, herkes evinde penguen belgeselini izlemeye etsin :)

Yorumunuzu Alalım..