Hayret ! İnternet Kullanıyorum

INSTAGRAM

Forever with the love... 💍 #engagementVe Diyarbakir’da tamam 👍🏼😊 .. siradaki... 🔜 #bucketlist #travelling #turkey #citiesAşk’la zamanlar... #tbt #myangel“evet” dedi ❤️👫😊Iste Eskisehir'in guzelligi ❤️🇹🇷🇹🇷 #milliteyze #millitakim #taraftar #zafer#tbtI am so so so happy with her ❤️ 😇 #myangel #bucketlist #onestepdone  #cesme #marinaAdam gibi adamlar 😎 #kardesler #australian #brothersHer daim beraber olmayi kafaya koyduk bi kere 😎😎 #myangel #istanbul #galatakulesi #bucketlist #conquer

Süngülerle, silahlarla ve kanla kazandığımız askeri zaferlerden sonra,
kültür, bilim, fen ve ekonomi alanlarında da zaferler kazanmaya devam edeceğiz.

-Mustafa Kemal Atatürk

SPOTİFY LİSTE '17

YAZAR KAFE

Bumerang - Yazarkafe

Hayret ! İnternet Kullanıyorum

Hayret ! İnternet Kullanıyorum
Hükümet, torba yasa paketi ile çeşitli alanlarla alakalı kanunda yer alan maddelerde değişiklikler yaptı.  İçlerinden en tepki çeken değişiklik; İnternet Yasası. Bu yazıyı yazmaya başlamamla cumhurbaşkanımızın yasayı onaylaması bir oldu, oldu da nasıl olduğu çok ilginç. Sayın Cumhurbaşkanımız bu yargı paketinin onayladığını şahsi twitter hesabından duyurdu. Bu tarz yasayı, bu şekilde açıklaması biraz ironi oldu gibi. Medya karşısında bir açıklama ile duyurması bana göre daha makbule geçerdi ama kendileri için bu değişikliklerin çok önemli olmadığı izlenimini verdi bana. Tamamen Saçmalık !

İnternet ile alakalı yasa değişikliği maddelerin içeriğini bilmediğim için ufak bir araştırma yapayım dedim. Neymiş, nasılmış, neden yapılmış, neler getiriyor diye bi baktım, baktım da pek iç açıcı gelmedi bana. Bu durumu da abartarak, sansür var, kişilik haklarımız kısıtlanıyor diye bıdı bıdılar yapmayacağım. Fakat bu değişiklik Saçmalık! tan başka bir şey değil. Bu yasayı üstü kapalı bir şekilde de olsa partiler ve partiye mensup kişiler alehinde olan dökümanlara yönelik olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu durumu direk bu nedenlerle yapılsaydı meclisden geçme ihtimali, geçse bile cumhurbaşkanından geri dönme ihtimalinin olduğunu biliyorlar, o yüzden biraz daha genelleme yaparak bu yasaya kılıf uyduruldu diyebiliriz.

Herhangi bir sitede suç unsurunu taşıyan görüntüleri, belgeleri, sesleri, dosyaları vs. 4 saat içerisinde mahkeme kararı olmadan Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı(TİB) başkanı kaldıracak veya belirtilen adrese erişimi yasaklayacak. Bundan sonra 24 saat içerisinde bu engellemelerin veya kaldırmaların Sulh Ceza Mahkemesi tarafından onaylanmasını isteyecek. Yani biri çıkıp Youtube’da AKP’nin gizli görüntülerini yayınlarsa ve yayınlanmasının ardından hiç mahkeme kararını beklemeden o video hemen kaldırılacak veya o URL adresi Türkiye içerisinden erişim engellenecek. Yargıya şunu diyor: “Bütün yükü sen sırtlıyorsun, çok yoruluyorsun, bırak biz halledelim sen sadece onayla”.

"Şimdi onaylıyorum ama onaylamamış gibi de gözükmek istiyorum, bazen size de olmuyo mu öyle bi his?"

Twetin Sahibi:
Karikatürist Selçuk ERDEM.

Ve durumun kısa özeti :

Yorumunuzu Alalım..