Vazgeçilmez Lezzetler

INSTAGRAM

Finally #graduation and #prom 👨🏼‍🎓🎓#tb #harbourbridge #sydney 🇦🇺Our dream is still progressing. We finished up visiting one more city in Turkey 🤞🏼😊 #mardin #myAngel #bucketlistForever with the love... 💍 #engagementVe Diyarbakir’da tamam 👍🏼😊 .. siradaki... 🔜 #bucketlist #travelling #turkey #citiesAşk’la zamanlar... #tbt #myangel“evet” dedi ❤️👫😊Iste Eskisehir'in guzelligi ❤️🇹🇷🇹🇷 #milliteyze #millitakim #taraftar #zafer#tbt

Süngülerle, silahlarla ve kanla kazandığımız askeri zaferlerden sonra,
kültür, bilim, fen ve ekonomi alanlarında da zaferler kazanmaya devam edeceğiz.

-Mustafa Kemal Atatürk

SPOTİFY LİSTE '17

YAZAR KAFE

Bumerang - Yazarkafe

Vazgeçilmez Lezzetler

Vazgeçilmez Lezzetler
Herkesin yaşadığı ve aklında kaldığı harika lezzet zamanı vardır muhakkak :) şöyle açıklayım, her zaman yediğiniz yiyecekleri, öyle bir zamanda yiyorsunuz ki aynı yiyeceği yediğinizde tadı daha değişik, daha lezzetli ve tatlı geliyor. Ağzında farklı bir tat kalıyor :)

Sabahın köründe işe gidenlerimiz muhakkak vardır. Sabah 6-7 gibi işe gitmek üzereyken yolumuzun üzerindeki simitçiden simit alıp daha sonra işyerinde onu sıcak bir çayla yediğimiz zaman her zaman yediğimiz simit tadından daha farklı bir tat kalıyor. O simit hiç bitmesin diye gıdım gıdım yenir hatta küçük küçük parçalara bölüp hemen bitmesin diye zaman zaman bile yenir. Ama değer buna  :) genelde sabah 7 gibi kalkıp yolumun üzerindeki simitçiden bir tane simit alıp iş yerine gittiğimde çayın demlenmesiyle birlikte hemen yemeye başlarım o anda zaten var olan işlerimi bırakıp tamamen o simidin tadına odaklanırım. Hakikaten bir tutku haline geliyor :)

Bunun yanında, üniversitedeyken öğrenci evinde yapılan o hazır çorbaların ve salçalı makarnaların tadını başka bir zaman yakalayabileceğinizi sanmıyorum :D belki evinizde anneniz yapıyordur hem de alasını yapıyordur mutlaka fakat öğrenci evinde yediğiniz o makarna ve çorba daha değişik geliyor insana, tadı nedense bir değişik oluyor :D bu konuyu İsviçreli bilim adamlarına sormak lazım, “acaba bu ağızda kalan tadın sırrı nedir ?” :D Bilimsel bir açıklaması vardır yani :D
Normalde restoranlarda veya esnaf lokantalarında çok fazla işkembe çorbası içmem ama öğrenci evindeyken bimden alınmış hazır çorbaya nedense hiç hayır diyemedim :D bide çorbanın üstüne acı biber döküp yemişliğim vardır. İşkembe sevmeyen bir insandan beklenecek bir davranış mı Hayır tâbikide ama o işkembe çorbası daha tatlı geliyor :)

Hiç unutamadığım bir lezzet daha var. Yaşadığım yerde ufak bi çocukken hep takıldığım bi internet kafe vardı. Orada yapılan tostun ve limonatanın tadını evde kaç defa denememe rağmen hiç tutturamadım :) aynı ekmek, aynı salça, aynı kaşar, aynı yağ, aynı sucuk olmasına rağmen nedense o tadı yakalayamıyorsun :) Çok ilginç gerçekten. Limonatada öyle, nedense o kafede daha tatlı geliyor insana. Bide oyun sonucunda birinci olup kafe sahibi tost ve limonata ısmarlaması yok mu bayılıyorum ya. Acayip tatlı geliyor ,  bedava sirke baldan tatlıdır olayı yani :D

Şuanda aynı yiyecekleri yediğim zaman o tadı bulamıyorum aklımda kalmış bir kere. Güzel olmuş mu olmuş kafanın bi kenarında “daha önce bundan daha güzeli yedim” düşüncesi var ve o asla gitmez ne yapsan ne etsen gitmez :)

Benim aklıma gelenler bunlar daha farklı birçok şey vardır mutlaka, biraz ballandıra ballandıra anlattım ama kusuruma bakmayın :)

Yorumunuzu Alalım..