Kış Tatili - Armutlu Tatil Köyü

INSTAGRAM

#tb #harbourbridge #sydney 🇦🇺Our dream is still progressing. We finished up visiting one more city in Turkey 🤞🏼😊 #mardin #myAngel #bucketlistForever with the love... 💍 #engagementVe Diyarbakir’da tamam 👍🏼😊 .. siradaki... 🔜 #bucketlist #travelling #turkey #citiesAşk’la zamanlar... #tbt #myangel“evet” dedi ❤️👫😊Iste Eskisehir'in guzelligi ❤️🇹🇷🇹🇷 #milliteyze #millitakim #taraftar #zafer#tbtI am so so so happy with her ❤️ 😇 #myangel #bucketlist #onestepdone  #cesme #marina

Süngülerle, silahlarla ve kanla kazandığımız askeri zaferlerden sonra,
kültür, bilim, fen ve ekonomi alanlarında da zaferler kazanmaya devam edeceğiz.

-Mustafa Kemal Atatürk

SPOTİFY LİSTE '17

YAZAR KAFE

Bumerang - Yazarkafe

Kış Tatili - Armutlu Tatil Köyü

Kış Tatili - Armutlu Tatil Köyü
Yazmayalı uzun zaman olmuş ya. Boş bir zaman yaratıp da bilgisayarın başına geçip yazımı yazayım diyemedim. Hem dershane hem de işin arasına bide kış tatilini sokuverdim :) genelde kış tatili yapan bir insan değilim hatta şimdiye kadar kışın tatile çıktığımı bu yaşıma kadar görmedim bile daha da abartacak olursam genel olarak tatil için belli bir yerlere gittiğimi çok fazla söyleyemem :) En fazla iki sene önce Anadolu üniversitesinin vermiş olduğu karşılıksız burs sayesinde yazın Antalya’ya gitmiştim ondan sonra bir daha yüzünü görmedim diyebilirim :)

Bir yakınımızın armutlu tatil köyünde devre mülk’ü var. Gitme zamanları geldiği için onlar daha önceden gitmişlerdi. sonra bizi de çağırınca bi yolunu bulup izinleri işleri ayarlayıp gittik.

Tatil köyünden bahsetmek gerekirse harika bir yere kurulmuş ve çok güzel bir şekilde oluşturulmuş Hem peyzaj çalışması olsun hem düzensel olsun harika konumlandırılmış.

Biz önce Bilecik den Bursa’ya gittik. Oradan direk armutlu tatil köyüne giden minibüsler vardı onlara bindik ve tatil köyüne öğleden sonra ulaştık yani ulaşımı hiç sıkıntılı değil. İsterseniz Yalova’dan Gemlik’ten otobüs ile ulaşımı sağlanıyor, İstanbul’dan da Kadıköy’den direk tatil köyüne giden İDO seferi mevcut. Hangisi size uyuyorsa o yolu kullanabilirsiniz.

Yerleşkesi harika, bahçe düzenlemesi ve sahil alanı harikulade. Ha sahildeki kumsal alanı biraz daha iyi olmaz mıydı? olurdu tabikî de ama şu anki durumu bile şikâyet edilecek düzeyde değil :) Tatil köyünün başka bir kusuru var mı diye düşündüğümde yok yani bulamıyorum :) ha şu var kış tatili için bu yeri seçerseniz kaplıca merkezi olduğu için genelde gelenlerin yaş ortalaması +60  oluyor. bir de yanlarında getirdikleri küçük çocuklar var başka öyle genç kesim neredeyse yok denecek kadar az :) bunun dışında aklıma takılan bir yeri yok :) sahilde yürürken denizin uçsuz bucaksız oluşunu rahatlıkla izleyebilirsiniz tak kulaklığını aç müziğini ohh keyif yani :D ayrıca denizin temiz olması da görselliği artırıyor :) bildiğiniz denizin dibini rahatlıkla görebiliyorsunuz :D Aşağıda küçük bir kadrajı var belki aklınızda ufakda olsa bir fikir oluşur :)Yerleşkesinin içinde ne ararsanız var yani kapalı yüzme havuzu, hamamları, eğlence merkezleri, alışveriş merkezi, go kart alanı, halı saha yeri, yazın kullanılabilecek plajları ve açık yüzme havuzları,  alışveriş merkezinde ücretsiz bir şekilde yararlanabileceğiniz kablosuz internet, bisiklet kiralayıp sahil boyunca gezinilebilir veya ATV kiralanıp gezi turu yapabilme olanağınız var. Benim görmediğim daha neler var bilmiyorum :) En önemli yeri bence evlerde ki televizyonlarda digiturk’un olması :D Televizyon açık olduğu zaman kesin Lig TV açık oluyor :) Bunların dışında sahildeki yürüme alanında hem çardaklar mevcut hem de banklar var. Yorulan veya gezmek istemeyenler oralarda duraklama yapabilme şansları var :)

Bütün bunlar var iken boş zamanınız olacağını düşünmüyorum :). Ben hakkımı kapalı havuza gitmekden yana kullandım. Kapalı havuzu bulmuşken gitmemek olmaz yani dedim hele ki yüzmeyi bu kadar severken :) neyse ben normal bir havuz bekliyordum, en fazla 1-2 kaydırağı olur büyüklüğü de standart bir havuz büyüklüğünde olur diyordum ama tamamen farklı çıktı (iyi anlamda). Bütün yerler yerden ısıtmalı, havuz suyu sıcaklığı insan vücut sıcaklığının çok üstünde hiç üşüme veya hasta olma şansınız yok. Bir tane 400-500m uzunluğunda su kaydırağı var, iki tane de onlara nazaran ufak kaydıraklar var. Ha havuz suyunun da deniz suyu olduğunu söylemeden geçemiyecem. Yani suyu tuzlu :D alttaki kapalı havuzdan bahsediyorum :)Gittiğine değdi mi diye soracak olursanız sonuna kadar değdi diyebilirim. Hem eğlendim hem kafa dinledim hem de dinledim :) böyle bir yere gitme gibi bir imkanınız var ise kesinlikle kaçırmayın derim :) Kesinlikle tavsiye ediyorum...

Yorumunuzu Alalım..