Ah Bu Kadınlar…

INSTAGRAM

Finally #graduation and #prom 👨🏼‍🎓🎓#tb #harbourbridge #sydney 🇦🇺Our dream is still progressing. We finished up visiting one more city in Turkey 🤞🏼😊 #mardin #myAngel #bucketlistForever with the love... 💍 #engagementVe Diyarbakir’da tamam 👍🏼😊 .. siradaki... 🔜 #bucketlist #travelling #turkey #citiesAşk’la zamanlar... #tbt #myangel“evet” dedi ❤️👫😊Iste Eskisehir'in guzelligi ❤️🇹🇷🇹🇷 #milliteyze #millitakim #taraftar #zafer#tbt

Süngülerle, silahlarla ve kanla kazandığımız askeri zaferlerden sonra,
kültür, bilim, fen ve ekonomi alanlarında da zaferler kazanmaya devam edeceğiz.

-Mustafa Kemal Atatürk

SPOTİFY LİSTE '17

YAZAR KAFE

Bumerang - Yazarkafe

Ah Bu Kadınlar…

Ah Bu Kadınlar…
Merhaba arkadaşlar, uzun zamandan beri bu konuda makale yazmayı düşünüyordum fakat toparlayamadım nedense. Sokaklarda ve kafelerde biraz gözlem yapayım ondan sonra yazarım yazımı dedim. Hem 2014 yılının ilk yazısı olur hem de kafamın bir köşesinden çıkmış olur diye düşündüm :)

Bir erkeğin gözünden hakikaten kadınları anlamak zor :D Duyguları, gelişen olaylarda fazla ağır bastığı için her gün farklı bir duygusal psikolojide olduklarını düşünüyorum. Bu yüzden bir günü, bir gününü tutmuyor ya. Hem ilişki başlamadan önceki tanışma ve arkadaş olma zamanlarda hem de ilişkinin adının konduğundan sonraki zamanlarda. Tamamen farklı düşüncelerde oluyorlar.

1-) Tanışma esnasındaki problemler

Normalde bir kızla tanışmak için herhangi bir olayın olması veya daha genellersek bir sebep gerekiyor. Bir erkeğin adım atması en doğal olanıdır bence fakat bu olayı tamamen ters anlayanlar çıkıyor. Kızı bir yerde görmüştür, beğenmiştir ve ikisinin de içinde olacağı bir anı kovalar. İşte peşinden gidersin veya etrafına tanıyan var mı, nerde okuyor, nerde kalıyor, evi neresi, arkadaş çevresinden tanıdığın var mı vs. vs. gibi sorular sorarsın fakat bunu yaparken kız fark ettiği zaman hemen kafasında “sapık” damgasını vurabiliyor.

Bir kafedeyken gördüğün bi kızın masasına cesaretini toplayıp konuşmak tanışmak için gittiğin zaman ise sevgilisi hiç iken sevgilim gelecek, erkek arkadaşım gelecek veya boş koltuk olduğu halde dolu hatta oturabilir miyim? sorusuna direk “yoo” diyenler bile var yani :) Tamam, gözün kesmemiştir anlarım fakat bu geri çevirme nezaket çerçevesinde yapılabilir :)

2-) Tanıştıktan ve sevgili aşamasına geldikten sonraki problemler

Her şey yolunda gitti tanıştınız sonra birbirinizi tanıdınız ve bir isim koydunuz. Bundan önceki zaman ile bundan sonraki zaman tamamen farklı artık :D her sabah “günaydın” mesajı ve akşam yatmadan önce “iyi geceler rüyanda beni gör” mesajları felan iyi güzel giderken en problemli bölüm bence bu : kıskanma durumu. Normalde sevgilini kıskanman gerekir ve bunu güzel bir biçimde de göstermen gerekiyor fakat bunu yaparken her kadının “kıskanma” kelimesine yaklaşımı tamamen farklı. “beni çok kıskansın”, “çok kıskansın ama suyunu çıkarmasın”, “çok üstüme düşüyor bıktırıyor beni”, “çok boğuyor bi serbest bıraksın” gibi gibi tepkileri görmek mümkündür. Kıskansan çok kıskanıyorsun, kıskanmasan bana ilgi göstermiyor usulünde kıskansan daha fazla kıskansın diyenler fazlasıyla var.

Hadi bunları geçtim diyelim, peki ben “bir ilişkiye hazır değilmişim”, “benden daha iyilerine layıksın” gibi cümlelere pek anlam veremiyorum :) madem bu cümlelerle ayrılacaksın niye sevgili aşamasına geçiyorsun :) başka sebepleri anlarım özel olan sebepleri ama bunlar biraz affedersiniz ama biraz çocukça geliyor :) demem o ki öncesi ve sonrası diye ayrılıyorlar :)

Biraz haddimi aşan cümleler kurmuş olabilirim o yüzden sürç-i lisan ettiysek affola :) tamamen bir erkeğin gözünden yazılmıştır başka bir amaç taşımamaktadır :)

İyi dileklerimle tatlıya bağlıyalım :)

Mutlu, Huzurlu ve saygı, sevgi çerçevesinde bir arkadaşlık ve sevgililik geçirmeniz dileğimle :)

Yorumunuzu Alalım..