Beklenmedik Yoğunluk

INSTAGRAM

Forever with the love... 💍 #engagementVe Diyarbakir’da tamam 👍🏼😊 .. siradaki... 🔜 #bucketlist #travelling #turkey #citiesAşk’la zamanlar... #tbt #myangel“evet” dedi ❤️👫😊Iste Eskisehir'in guzelligi ❤️🇹🇷🇹🇷 #milliteyze #millitakim #taraftar #zafer#tbtI am so so so happy with her ❤️ 😇 #myangel #bucketlist #onestepdone  #cesme #marinaAdam gibi adamlar 😎 #kardesler #australian #brothersHer daim beraber olmayi kafaya koyduk bi kere 😎😎 #myangel #istanbul #galatakulesi #bucketlist #conquer

Süngülerle, silahlarla ve kanla kazandığımız askeri zaferlerden sonra,
kültür, bilim, fen ve ekonomi alanlarında da zaferler kazanmaya devam edeceğiz.

-Mustafa Kemal Atatürk

SPOTİFY LİSTE '17

YAZAR KAFE

Bumerang - Yazarkafe

Beklenmedik Yoğunluk

Beklenmedik Yoğunluk
Son zamanlarda oturup iki satır yazı dahi yazamaz oldum. Normalde hafta içi iki gün dershaneye gidiyordum sonra bir part time iş teklifi alınca mecburen oraya da başladım. Başladım başlamasına da başımı kaşıyacak zamanım nerdeyse yok gibi :) bi Cuma cumartesi ve Pazar günü boşum o günlerde de test çözmekten bilgisayara fazla vakit kalmıyor :) her şey iyi güzel hoş devam ederken bu iş meselesi bir yandan iyi oldu da hani hakkını yememek gerekiyor :) en azından sigortam ile harçlığım çıkıyor bir de çok fazla boş zamanım oluyordu onları değerlendirmiş oluyorum.

Hayat böyle devam ederken dün bir olaya tanıklık oldum. Eve doğru çıkarken yoldan karşıdan karşıya geçen iki genç kıza araba çarptı. Şehir içi olduğu için arabanın hızı oldukça düşüktü. Allahtan kızlara önemli bir şey olmadı arkadan gelen bir arabayla hemen hastaneye götürüldüler ama benim bahsetmek istediğim olay kızların dikkatsizliği veya arabanın dikkatsizliği değil, benim bahsetmek istediğim konu bir olay olduğu vakit etrafta ne kadar insan varsa hemen olay yerine üşüşüp sinema izlermiş gibi izleyip dedikodu yapmaları. Ya tamam yardım için gidenleri anlarım hani ambulans, polis vs gibi yerleri aranır çağrılır yada olayda mağdur olmuş insanlara yardım ederler de ey türk milletim niye gidip olayı sadece izlersin anlamış değilim git yoluna devam et işte yardım eden insanlar var polis gelmiş niye mağdur insanları izlersin, olan olaydan nasıl bir zevk alırsın hiç anlamam !!! hayır, bir de şu var izlemekle kalmıyorlar dedikodu ile olayı kendilerince tespit etmeye çalışıyorlar. “kaza mı oldu ?” , “evet araba kızlara çarpmış”, “kim hatalıymış ?”, “valla etraftakilerin söylediğine göre kızlar hatalıymış sağına soluna bakmamışlar” . Valla polisten önce olayı hiç görmemiş birisi daha önce anlar o kadar deyim.

Benim tanık olduğum olay belki büyükşehirlerde binlerce kez yaşanıyordur herhalde. Büyük şehirlerde bide nüfus fazla olduğu için oradaki yoğunluğu siz düşünün. Bu zamanda mağdur olmak çok zor :)

Yılbaşına da az bi zaman kaldı. Büyük yılbaşı çekilişinde büyük ikramiye 50 milyon TL olarak açıklanmıştı. Bu ikramiyeyi kazanacak insanı düşünemiyorum bile :D önce biletine 10 kez bakacak sonra etrafında güvendiği insanlara bileti onaylatacak sonra da havalara uçacak yada direk bayılacak :D klasik sorun şu yeni akrabalar yeni tanıdıklar çıkar mı acaba :D hemen ilk akla gelen ilk sorular bunlar olur herhalde yada paranın çıktığını acaba kime söylesem ? veya hiç kimseye söylemeyip parayı alıp yurt dışına mı çıksam hahahha :D ben bilet almadım geçtiğimiz senelerde aldım da amortiyi bile zor görmüştüm :D umarım çıkacak kişinin durumu iyi olmazda para yerine gitmiş olur genelde çıkanlar iş adamları felan oluyor bi hatırladığım geçen sene bir güvenlik görevlisine çeyrek biletine vurmuştu valla çok sevinmiştim en azından gerektiği kişiye vurmuş dedim :)

Herkese mutlu, huzurlu yıllar dilerim. Fazla bıdı bıdı yapmak istemiyorum :)

Güzel goy goylu  bir yıl geçer inşallah :)

4 Yorum[s]

mavice - 5 yıl önce
Kaza olunca izlemekle yetinseler neyse, bir de o kaç megapiksel olduğu belli olmayan telefonlarını çıkartıp çekmeseler. Sanki film oynatıyorlar. Arkadaş varsa kaza olan insanlarla ilgilenen uzaklaş oradan, en mantıklısı bu. Yardım edilecek bir şey vardır amenna, geçer yardım edersin. İnsanlık vazifesi sonuçta. Ama sırf boş kalabalık yapacaksan, abi orada durmanın manası yok yahu.

Şu Milli Piyango meselesine tavım.
50 milyon veriyorlar.
Ben Başbakan olunca, 50 milyon büyük ikramiye yapmam. Yaparsam da bir kişiye vermem.
Kaç kez kura çekilir bilemem ama en fazla hediye miktarını 50 milyarla sınırlandırırım.
O 50 milyonu da bölüp dağıtabildiğim kadar çok insana dağıtırdım.
Bir , iki veya dört kişi zengin olacağına, 50'şer milyardan bilmem kaç kişiye bu parayı verir mutlu ederdim. Maksat insanları mutlu etmekse al sana mutluluk. Öyle mi ? :)
Ali Emre - 5 yıl önce
@mavice aynen öyle valla ama piyango kuralları işte prosedürler :) yine çeyrek bilete çıktı fakat hep büyük şehirlere çıkıyor :)
mavice - 5 yıl önce
Büyük şehirlerde bilet daha fazla satılıyor.
Dün benim yanımda birisi 1000 liralık çeyrek bilet aldı.
Başka bir gün de 500 liralık yine yılbaşı bileti aldı bir tanıdık.
Adamlar kafayı kırmış anlayacağın :)

Çeyreğe çıkar, tek kişiye vermezler o kadar parayı :))
Ali Emre - 4 yıl önce
@mavice sabah programına çıkan bir adam her sene yılbaşı biletlerinden 20 bin TL'lik alıyormuş yalnız bir kez 200 bin TL çıkmış başkada büyük ikramiye çıkmamış. hakikaten bu insanlar kafayı sıyırmış :D

Yorumunuzu Alalım..