Ayakkabılıktaki Hazine

INSTAGRAM

#tb #harbourbridge #sydney 🇦🇺Our dream is still progressing. We finished up visiting one more city in Turkey 🤞🏼😊 #mardin #myAngel #bucketlistForever with the love... 💍 #engagementVe Diyarbakir’da tamam 👍🏼😊 .. siradaki... 🔜 #bucketlist #travelling #turkey #citiesAşk’la zamanlar... #tbt #myangel“evet” dedi ❤️👫😊Iste Eskisehir'in guzelligi ❤️🇹🇷🇹🇷 #milliteyze #millitakim #taraftar #zafer#tbtI am so so so happy with her ❤️ 😇 #myangel #bucketlist #onestepdone  #cesme #marina

Süngülerle, silahlarla ve kanla kazandığımız askeri zaferlerden sonra,
kültür, bilim, fen ve ekonomi alanlarında da zaferler kazanmaya devam edeceğiz.

-Mustafa Kemal Atatürk

SPOTİFY LİSTE '17

YAZAR KAFE

Bumerang - Yazarkafe

Ayakkabılıktaki Hazine

Ayakkabılıktaki Hazine
Başlık, bir kitabın ismine hatta indiana jones’un filmlerinin isimlerine benziyor. Normalde böyle bir başlığı gören insan merakla  acaba film eleştirisi mi yapıldı diye düşünür veya kitabın incelemesi mi yapıldı der hayır bunların hiç biri değil :D

Son zamanlarda patlak veren yolsuzluk, rüşvet operasyonu hakkındadır bu yazım. Ne kadar siyasete girmek istemesem de bir şey itiyor beni hadi yaz ne olcak diyor acaba şeytan mı dürtüyor :D zaten konu siyasi olarak da görünse ben biraz farklı açıdan ele almak istiyorum. Tamam milyon dolarlarınız var hem de fazlasıyla hatta bunlar tamamen rüşvet paraları olsun farketmez ama benim anlamadığım nokta gidip niye ayakkabı kutularının içine saklarsınız :D ya gidin gizli bir bölme yaptırın ufak bir bölme yaptır o kadar paran var pintilik yapma da git evinin özel bir yerine bölme yaptır oraya koy. En azından yakalanma zamanını biraz olsun geciktirirsin :D

Daha öncelerinde kara para aklama, rüşvet, yolsuzluk, hortumlama vakaları göründü fakat bu hakikaten türkiye tarihinde bir ilk. Niye bir ilk ? çünkü koskoca iktidar hükümetinin güzide bakanlar kurulunun yine güzide 4 bakanının olayda isimlerinin geçmesi. Bakan çocuğu olunca paraları nereye koyacağını şaşırıyor insan işte napsın onlarda hayatın gerektirdiği şekilde yaşamaya çalışıyor. Sadece bakanlarla olur mu olmaz bunun yanında iş adamları ve bankaların genel müdürleri de olması gerekiyor ki plan sağlam gitsin frikik verme riski en aza insin ama polisimizin güzel takipçiliği ve izlemesi ile bütün planlar suya düştü. Herkesin gerçek yüzü çıktı maskeler düştü :)

Benim anlamadığım konu şu olayla ilgisi olmayan bakanların çıkıp rahat rahat konuşup hemen bakan arkadaşını satmasını ve olayla doğrudan ilgisi olan bakanların hiçbir şekilde konuşmamasını hiç anlam veremiyorum.

Gezi olayları sırasında en çok sesini duyduğumuz içişleri bakanımızın ağzından tek kelime bile çıkmıyor. Adalet bakanının da hiçbir açıklama yapmaması ilginç. Artı olarak savcıların görevden alınması da bir o kadar ilginç. Çoook ilginç detaylar çıkıyor yavaş yavaş :D

Geriye yaslanın Türk Yapımı İndiana Jones – Ayakkabılıktaki hazine filmini güzelce dikkatlice izleyin.

İyi Seyirler Türkiye! :)


3 Yorum[s]

Mavice - 5 yıl önce
Biz de kumbaraya anca bozuklukları atarak para biriktirelim :)
Her şey olup bitiyor, tamam yolsuzluklar ortaya çıksın falan.
Ama arkadaş cümle alem yolsuzluk kesin var yargısına varmışken, Başbakan'ın hala ve hala dış mihrakların oyunu, gezicilerin tezgahı laflarına dayanamıyorum.
Hele hele muhalefet partilerine de laf dokundurmasına.
Arkadaş, senin yanındakiler, bakanların , oğulları adamlar güzelce para döndürüyor etrafta, sen hala geziciler, dış mihraklar diyorsun.
Tüm Türkiye'nin Başbakanı olsaydın, tutuklanmalar olduğunda Bakanları görevlerinden el çektirir, görevlerinde tutmazdın.
Ama tersi oldu, İçişleri Bakanının oğlu tutuklandı, adam bünyesindeki Emniyet Müdürlüğü sayesinde operasyonu yapanların yerlerini değiştirdi. Yahu bu kadar yüzsüzlük, aymazlık. Ayıptır :)

Sonunda istifa ettiler, ettirildiler ama iş işten geçti.
Bunu unutmaz bu halk, cevabını elbet verir.
Munzur - 5 yıl önce
bizim ayakkabı kutularımızdan ödeyemediğimiz faturalar çıkar ...
Ali Emre - 5 yıl önce
Küçük çocuklar oralarda harçlıklarından arttırmış olduğu 50 krş 1 tl gibi madeni paraları koyar anca bazılarımızda eski ayakkabılarımızı yırtık pırtık olanları. Bu devirde bakan çocuğu veya başbakan, cumhurbaşkanı çocuğu olacaksın ki geleceğinden şüphe etmeyeceksin :)) içimizde oyunlar oynanıyor diyor iç işleri bakanını daha yeni kendisi özenle seçip getirmişti. İlginç :))

Yorumunuzu Alalım..