Ruhsuz Galatasaray

INSTAGRAM

Finally #graduation and #prom 👨🏼‍🎓🎓#tb #harbourbridge #sydney 🇦🇺Our dream is still progressing. We finished up visiting one more city in Turkey 🤞🏼😊 #mardin #myAngel #bucketlistForever with the love... 💍 #engagementVe Diyarbakir’da tamam 👍🏼😊 .. siradaki... 🔜 #bucketlist #travelling #turkey #citiesAşk’la zamanlar... #tbt #myangel“evet” dedi ❤️👫😊Iste Eskisehir'in guzelligi ❤️🇹🇷🇹🇷 #milliteyze #millitakim #taraftar #zafer#tbt

Süngülerle, silahlarla ve kanla kazandığımız askeri zaferlerden sonra,
kültür, bilim, fen ve ekonomi alanlarında da zaferler kazanmaya devam edeceğiz.

-Mustafa Kemal Atatürk

SPOTİFY LİSTE '17

YAZAR KAFE

Bumerang - Yazarkafe

Ruhsuz Galatasaray

Ruhsuz Galatasaray
Bu yazıyı yazayım mı yoksa yazmayayım mı diye düşündüm ama bir şey yaz yaz diye dürttü :D Bugün FC Kopenhag ile şampiyonlar ligi maçımız vardı. Maalesef oyunun başındaki gol ile 1-0 yenildik.  Olabilir yenilebiliriz koskoca juventus bile 2-2 berabere kalmış yani ama benim bahsetmek istediğim şey takımdaki eksiklikler.

Bugün takımdaki hiçbir oyuncuda Galatasaraylılık ruhu yoktu açıkçası yani o fatih terim dönemindeki azim ve kararlılığı hiçbir oyuncuda göremedim. Her oyuncu “bugün bitse bende paramı alsam” dermiş gibi oynadı. Bugün maçı kazanmış olsaydık bile bu söylemimden vazgeçmedim açıkçası. Mancini geldiği günden beri oyuncular ilk defa birbirleriyle oynuyormuş gibi davranıyorlar. Paslar yanlış yere gidiyor, burak defansın arkasına koşuyor bruma drogbaya bakıyor ona top atıyor yani takımda çok fazla eksiklik var.

Çok kopuk oynanıyor oyun, çok kolay çalım yeniliyor, çok fazla önlerinden geçen topa bakılıyor, doğru düzgün kanat organizasyonu yok, ortadan doğru düzgün girip pozisyon yaratma yok.. Yok yok yok. Dünyada çok önemli bir teknik adamsanız bu yok olan hataları var etmek zorundasınız ve her zaman taktik strateji üzerine oyun oynanmalı.

Maç sonundaki röportajında her şeyi kabullenmiş mancini. Ya “Juventus maçından önceden 1 puan yeterli gibi gözüküyordu ama şimdi mutlak kazanmamız gerekiyor” demek ne oluyor ya Juventus maçından önce senin real Madrid maçın var. Çok ilginç hakikaten bu denli büyük bir teknik adamın real Madrid maçını aklından çıkarmasına anlam veremiyorum.

Mancini her basın toplantısında “elimde sihirli değnek yok zamana ihtiyacım var” diyor ama unuttuğu bir şey var bu takım lig de üst üste 2 sene şampiyon olmuş, geçen sene şampiyonlar liginde çeyrek finalde başı dik olarak çeyrek finalde Real Madrid’e elenmiş. Bütün oyuncular korunmuş ve sahaya çıkan oyuncular birbirlerini çok iyi tanıyorlar daha ne zamanı istiyorsun ki aklındaki taktiği, her zaman uyguladığın taktiği hazır bir takımda kullanacaksın o kadar basit yani. Demem o ki bahaneler üretmek yakışmıyor sana mancini.

Her ne olursa olsun her zaman #saldırGalatasaray, #BugünGünlerdenGalatasaray hashtaglerine destek mesajlarımızı esirgemeyiz. Ünay aysal’a , Roberto Mancini’ye, ruhsuz oyunculara rağmen ASLOLAN GALATASARAY’DIR

Yorumunuzu Alalım..