Ülkemizdeki Futbol Terörü

INSTAGRAM

#tb #harbourbridge #sydney 🇦🇺Our dream is still progressing. We finished up visiting one more city in Turkey 🤞🏼😊 #mardin #myAngel #bucketlistForever with the love... 💍 #engagementVe Diyarbakir’da tamam 👍🏼😊 .. siradaki... 🔜 #bucketlist #travelling #turkey #citiesAşk’la zamanlar... #tbt #myangel“evet” dedi ❤️👫😊Iste Eskisehir'in guzelligi ❤️🇹🇷🇹🇷 #milliteyze #millitakim #taraftar #zafer#tbtI am so so so happy with her ❤️ 😇 #myangel #bucketlist #onestepdone  #cesme #marina

Süngülerle, silahlarla ve kanla kazandığımız askeri zaferlerden sonra,
kültür, bilim, fen ve ekonomi alanlarında da zaferler kazanmaya devam edeceğiz.

-Mustafa Kemal Atatürk

SPOTİFY LİSTE '17

YAZAR KAFE

Bumerang - Yazarkafe

Ülkemizdeki Futbol Terörü

Ülkemizdeki Futbol Terörü
Merhaba arkadaşlar, son zamanlarda ülkemizde yaşadığımız futbol terörü giderek artmaya başladı. Daha sahiplenme ve birlikte olma zamanı olması gerekirken her kulüp taraftarı karşı takımın taraftarlarını düşman gibi görmeye başladı. Bu epeyce bir derin konu olduğu herkes tarafından biliniyor ve herkes tarafından da çözüm önerileri üretiliyor. Kimisi federasyonu suçlu gösteriyor, kimisi kulüp yöneticilerini gösteriyor, kimisi futbola siyaset karıştırıldığını düşünüp devlet büyüklere suç atıyor, kimisi ise yeşil sahada oynayan futbolcuları suçluyor. Suçlamadan önce bir taraftarım diyen herkes önce kendisine bakmalı. Ben bir takımın taraftarıyım ve kulübümü çok seviyorum formamı alırım gerekli katkıyı yaparım maçlarına gider stadyumda bağırırım çağırırım stres atarım diyen birisi başka takımın ne yaptıklarını, başarılarını veya taraftarlarının yaptıklarına bakmamalı.

Ben şahsen Galatasaray taraftarıyım gerçekten fanatiğimdir. Herkesin anlayacağı üzere Fenerbahçe’yi hiç sevmem başkanından tutunda malzemecisine kadar hiç sevmem nefret de ederim ama bana bu kişilere veya kulübün sahip olduğu varlıklara zarar verme hakkını vermiyor. Kadıköy’e gideyim de statlarına zarar vereyim, mağazalarına zarar vereyim dememeli aynı şey Beşiktaş Trabzonspor veya diğer bütün Anadolu takımları için geçerli. Karşı takım için ne besliyorsanız besleyin isterseniz kin besleyin ama zarar verecek bir hareket yapmayın / yapmayalım.

Daha geçen günlerde Beşiktaş ile Galatasaray arasında oynanan derbide Atatürk olimpiyat stadyumunda Beşiktaş taraftarları maçın bitimine son 1-2 dk. kala sahaya girdi. Sonucu ne oldu açıklanan cezalara göre Slaven Bilic’e 3 maç, Beşiktaş kulübüne 4 maç seyircisiz oynama ile Galatasaraylı felipe melo’ya kırmızı kart nedeniyle 2 maç ceza verdi. Kim zararlı çıktı sizin sevdiğiniz futbol kulübü niye çıktı holiganizm kime yansıyacak bunlar taraftarlara. Olmaz yani bu tip hareketler yapılmamalı. Stadyuma maç izlemeye gidenler çekirdeği alıp oturup 90 dk. Maç izleyeceksiniz denilmiyor taraftarlığını yapacaksanız hem stadyumda hem de stadyuma gidemeyen taraftarlar olaysız bir şekilde maç izlemeyi öğrenmeliyiz.İsterseniz bir İngiltere’ye uzanalım. Orada oynanan futbolu gözden geçirecek olursak, oradaki bütün taraftarlar deli gibi takımlarını destekliyor ama ben hiç aman aman büyük olayların yaşandığını görmedim duymadım. Sahaya atlayan seyirciler oldu, saha dışında atışmalar oldu ama gerçekten kayıtlara geçecek kadar büyük bir olay yaşanmadı. Orada oynanan lig dünyadaki liglerin en iyisi diyebilirim ama sadece futbol oynanır futbol konuşulur holiganizm o kadar konuşulmuyor. Çevremizdeki örneklere bakıp dersler çıkarmak gerektiğini düşünüyorum.Bu konuda bir eleştirim olacak, kulüp yöneticileri çıkıp sert açıklamalar yapıp bazı insanları galeyana getirmeyi çok iyi biliyorlar. Bunlara bir de medya eklenince başroldeki oyuncuların isimleri rahatça görmüş oluyoruz. Oynanan her oyuna kanmayalım..

Yorumunuzu Alalım..