Müzik Hakkında ve Seçme Dinletilerim

INSTAGRAM

#tb #harbourbridge #sydney 🇦🇺Our dream is still progressing. We finished up visiting one more city in Turkey 🤞🏼😊 #mardin #myAngel #bucketlistForever with the love... 💍 #engagementVe Diyarbakir’da tamam 👍🏼😊 .. siradaki... 🔜 #bucketlist #travelling #turkey #citiesAşk’la zamanlar... #tbt #myangel“evet” dedi ❤️👫😊Iste Eskisehir'in guzelligi ❤️🇹🇷🇹🇷 #milliteyze #millitakim #taraftar #zafer#tbtI am so so so happy with her ❤️ 😇 #myangel #bucketlist #onestepdone  #cesme #marina

Süngülerle, silahlarla ve kanla kazandığımız askeri zaferlerden sonra,
kültür, bilim, fen ve ekonomi alanlarında da zaferler kazanmaya devam edeceğiz.

-Mustafa Kemal Atatürk

SPOTİFY LİSTE '17

YAZAR KAFE

Bumerang - Yazarkafe

Müzik Hakkında ve Seçme Dinletilerim

Müzik Hakkında ve Seçme Dinletilerim
Bütün herkesin bir müzik tarzı vardı. Bazıları arabesk sever bazıları pop sever bazıları ise rock sever. Bu örnekler çoğaltılabilir birçok müzik tarzı vardır. Herkes de bu tarzlardan birini benimsemiştir ve hayatında da bu müzik tarzına göre hareket eder ona göre giyinir.

Şahsen benimsediğim bir tarz olduğunu söyleyemem çünkü hakikaten kulağıma hoş gelen müzikleri dinliyorum yeri geldiğinde blues, yeri geldiğinde rock, yeri geldiğinde de türk sanat müziği dinlerim. Alaturka'ya bayılırım, toprağın sesi olarak nitelendirilen türk halk müziği çok severim Fakat çoğunlukla rock dinlemeyi tercih ediyorum :) Dinlemeyi hiç sevmediğim mecbur kaldığımda da şikayet etmediğim tarzlarda vardır açıkçası bunlar da arabesk ve metal'dir. Hakikaten metali dinleyecek kafa yok bende, büyüklerimizin dediği gibi çok gürültülü bir tarz. Hem kafa ütülemesi hem de söylenenlerin hiç kelimesini anlamadığımdan dinlemeyi tercih etmiyorum. Sevenler muhakkak vardır hatta deli olanlarda vardır ve saygıyla karşılaşıyorum onları :)

Son zamanlarda dinlemeyi çok sevdiğim birkaç parça var ortaya karışık yapmış gibi olacam. Çünkü pop da var, blues da var, rock da var, halk müziği de vardır.

Bu arada geçtiğimiz günlerde Sayın Zeki Müren’inin yıl dönümüydü. Onu buradan saygıyla sevgiyle anıyoruz. Aynı şekilde Bozkırın Tezenesi lakaplı Sayın Neşet Ertaş’ın yıl dönümünü de geçmiş bulunduk. Toprağı bol olsun mekânı cennet olsun. Her iki ustanın da bize bırakmış olduğu birbirinden güzel eserler için kendilerini bir kez daha rahmetle anıyoruz.

Gelelim dinletilerimize:

Yorumunuzu Alalım..