Varsayım: İnsandaki Sinirlilik Hali

INSTAGRAM

Finally #graduation and #prom 👨🏼‍🎓🎓#tb #harbourbridge #sydney 🇦🇺Our dream is still progressing. We finished up visiting one more city in Turkey 🤞🏼😊 #mardin #myAngel #bucketlistForever with the love... 💍 #engagementVe Diyarbakir’da tamam 👍🏼😊 .. siradaki... 🔜 #bucketlist #travelling #turkey #citiesAşk’la zamanlar... #tbt #myangel“evet” dedi ❤️👫😊Iste Eskisehir'in guzelligi ❤️🇹🇷🇹🇷 #milliteyze #millitakim #taraftar #zafer#tbt

Süngülerle, silahlarla ve kanla kazandığımız askeri zaferlerden sonra,
kültür, bilim, fen ve ekonomi alanlarında da zaferler kazanmaya devam edeceğiz.

-Mustafa Kemal Atatürk

SPOTİFY LİSTE '17

YAZAR KAFE

Bumerang - Yazarkafe

Varsayım: İnsandaki Sinirlilik Hali

Varsayım: İnsandaki Sinirlilik Hali
İnsan aklından geçirdiği olaylar o anda meydana gelmezse ve gelmeyeceğini tamamen kendine empoze ettiği zaman çok kızıp sinirlenebilir. – nasıl oluyor böyleniye olmuyor bulanet olsun böyle bir şey olamazneden benim başıma geliyor gibi cümleleri hepimiz bu kızgınlık halinde kullanıyoruzdur hatta bunlarla da kalmıyoruz argo, küfür ediyoruz bir şekilde. Aynı sorundan bende müzdaribim kızgınlık veya sinirlilik hali oluyor bazen ama yatışmayı ve sabretmeyi öğrenmemiz gerekiyor. Bu halimizi kimse beğenmez – ıyyy çok kötü gözüküyor bıraksak bizi de dövecekyanaşmamak gerekiyor buna diyenlerimizde vardır.

İnsandaki sinirlilik hali olduğu zaman yoğun bir duygu dolması sonucu dışa vurum olarak tabir edebiliriz. Aslında bu duygunun yararlı bir noktası olduğunu düşünüyorum.  Bu duyguyu içinde yaşayanlar, dışarıdan gelebilecek fikirleri, önerileri veya bilgiyi çok daha fazla dikkatle dinler ayrıca şöyle bir şey daha vardır o da kendisine verilen görevleri harfiyle yerine getirmesidir. Yani çok sinirlendiğiniz zaman size verilecek görevleri harfi harfine yerine getirirsiniz normal bir zamanda aynı görev verilseydi belki o kadar özene bezene yapmayabilirdiniz. Tabi bu benim teorim.  Ne kadar doğru olduğunu bilmiyorum :)

Bu duyguda kendinizi yatıştırmanın bir çözümü de geçmiş de yaşamış olduğunu iyi anıları hatırlamanız olacaktır. bir de hacılar çay için çay iyi gelir :D

Yani yukarda yazmış olduğum varsayımları kendi hayatımda yaşadığım için böyle bir teoriler ortaya atıyorum ama size tavsiyem bilinçli bir şekilde deneme yaparsanız çok daha iyi olur ve yararını görebilirsiniz :)

Yorumunuzu Alalım..